Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. január 2021, nedeľa
 

Tlačové správy

Humanitárna pomoc SR pre Čiernu Horu

Na základe žiadosti Ministerstva vnútra Čiernej Hory je pripravená materiálna humanitárna pomoc SR pre Ministerstvo vnútra Čiernej Hory. Pozostáva zo služobných osobných vozidiel / SUV, výstrojného materiálu a kufríkov určených na policajné činnosti pri ochrane štátnych hraníc zo zásob Ministerstva vnútra SR v hodnote 535 084,40 Eur. Nakladanie humanitárnej techniky a materiálu a cestná prepravu humanitárnej pomoci SR z Bratislavy do Podgorice v Čiernej Hore sa začne 14. decembra 2015 v ranných hodinách. Odovzdanie slovenskej pomoci v Čiernej Hore 16. decembra 2015 zabezpečí Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


 Materiálna humanitárna pomoc SR pre Srbskú republiku 2015

Na základe požiadaviek Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR z 11. novembra 2015, Generálneho riaditeľstva humanitárnej pomoci a ochrany v Bruseli, sa v súčasnosti  uskutočňuje realizácia tretej materiálnej humanitárnej pomoci SR pre Srbskú republiku.
Celková hodnota poskytovanej materiálnej humanitárnej pomoci SR je 48 530,24 Eur, pozostáva z prikrývok, elektrocentrál, plášťov do dažďa, poľných kachieľ, podložiek pod spacie vaky zo zásob Ministerstva vnútra SR v hodnote 43 250,24 Eur a z izotermických prikrývok a hygienických balíčkov Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR v hodnote 5 280,00 Eur.
26. 11. 2015 v dopoludňajších hodinách je plánované odovzdanie slovenskej pomoci v sklade Komisariátu pre utečencov a migráciu v obci Irig v Srbskú republiku.


Materiálna humanitárna pomoc SR pre Rumunsko 19.11.2015.

V súvislosti s tragédiou, ktorú spôsobil 30. 10. 2015 večer požiar v nočnom klube Colectiv v centre trojmiliónovej Bukurešti (zabil 29 ľudí a nemocnice rumunskej metropoly prijali 180 zranených, z ktorých je 90 stále vo vážnom stave) a návštevou prezidenta Rumunskej republiky v SR je pripravená materiálna humanitárna pomoc SR pre Rumunsko.
Materiálna humanitárna pomoc SR pozostáva z 1 080 ks infúznych intravenóznych roztokov zo zásob Ministerstva vnútra SR v celkovej hodnote 1 193 Eur. Letecká preprava slovenskej pomoci sa uskutoční 19. 11. 2015 v dopoludňajších hodinách z letiska Bratislava.
Odovzdanie slovenskej pomoci v Bratislave 19. novembra 2015 zabezpečí Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.Poskytnutie materiálno humanitárnej pomoci SR pre Chorvátsku republiku. 10.11.2015

Na základe požiadaviek vlády Chorvátskej republiky z 22. októbra 2015 a Generálneho riaditeľstva humanitárnej pomoci a ochrany v Bruseli z 26. októbra 2015 SR poskytne materiálnu humanitárnu pomoc SR pre Chorvátsku republiku.
Materiálna humanitárna pomoc SR pozostáva z prikrývok, spacích vakov, skladacích postelí, elektrických ohrievačov, poľných kachieľ, gumových čižiem a 50 metrových predlžovacích elektrických káblov zo zásob Ministerstva vnútra SR v celkovej hodnote 24 953,64 Eur. Preprava slovenskej pomoci jedným kamiónom sa uskutoční 09. novembra 2015 z Bratislavy do skladu Ministerstva hospodárstva, práce a podnikania Chorvátska v Zabok-u.
Odovzdanie slovenskej pomoci v Chorvátsku 10. novembra 2015 zabezpečí Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.Materiálna humanitárna pomoc SR pre Slovinsko 2.11.2015

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci bilaterálnych vzťahov a solidarity v otázke imigrantov iniciovalo a realizovalo materiálnu humanitárnu pomoc Slovenskej republiky pre Červený kríž Srbska v celkovej hodnote takmer 300 tis eur. Materiálna humanitárnu pomoc SR pozostávala prevažne z oblečenia a obuvi.
Vzhľadom na pokračujúci prílev utečencov po balkánskej trase Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v úzkej spolupráci s Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky, reaguje na požiadavky krajín západného Balkánu a v reakcii na žiadosť Slovinska pripravili ďalšiu zásielku materiálnej humanitárnej pomoci, tento krát do Slovinska, kam smeruje kamión materiálnej pomoci Slovenskej republiky v celkovej hodnote takmer 30 tis eur.
Humanitárna materiálna pomoc bude distribuovaná do utečeneckých centier zriadených v Slovinsku a pozostáva z prikrývok, spacích vakov, poľných postelí, poľných stolov a posteľných plachiet.

 Slovinsko_2_11_2015


Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci bilaterálnych vzťahov a solidarity v otázke imigrantov iniciovalo a ponúklo ďalšiu v poradí druhú materiálnu humanitárnu pomoc Červenému krížu Srbska v r. 2015. Pomoc SR pozostáva z humanitárneho materiálu Ministerstva obrany SR, Ministerstva vnútra SR, Správy štátnych hmotných rezerv SR a Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách a ozbrojených zboroch SR - oblečenia pre dospelých, zásobníkov na vodu, poľných stolov a stoličiek. Celková hodnota humanitárnej pomoci SR je 193 816,89 Eur. Naloženie humanitárneho materiálu sa uskutoční 5. októbra 2015 v Logistickej základni pre krízové situácie Vajnory a na Základni nepotrebného majetku Nemecká. Preprava humanitárnej pomoci SR z Bratislavy do Belehradu bude zabezpečená tromi nákladnými vozidlami. Odovzdanie slovenskej materiálnej humanitárnej pomoci bude uskutočnené 6. októbra 2015.