Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 6. august 2020, štvrtok
 

Výsledková listina národného kola ochranárik 2020

Slávnostné  ocenenie víťazov výtvarnej súťaže

Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“.

 

 

 

Tak ako každý rok sa aj tento rok uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie národného kola 7. ročníka výtvarnej súťaže Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany. Podujatie sa konalo v Banskej Bystrici v priestoroch Okresného úradu dňa 11. februára, ktorý je zároveň Európskym dňom 112.

Slávnostného vyhodnotenia spojeného s výstavou ocenených prác sa zúčastnilo niekoľko vzácnych hostí, kolegov, 90 detí zo základných škôl Banskobystrického kraja a samozrejme ocenení tvorcovia výtvarnej súťaže spolu s pedagogickým doprovodom.

 

Víťazi súťaže z 24 okresov Slovenska boli ocenení v štyroch kategóriách na prvom až treťom mieste a to Materské školy, Základné školy – 1. stupeň, Základné školy – 2. Stupeň a Špeciálne školy.

Dvanásť víťazných prác národného kola vyberala odborná porota a za ďalších dvanásť  hlasovala široká verejnosť v internetovom hlasovaní.

 Do národného kola postúpilo 232 prác z celého Slovenska z celkového počtu 8 518.

Celkovo sa do súťaže zapojilo 1 108 škôl. V internetovom hlasovaní bolo odovzdaných 53 936 hlasov.

 

Všetkým zúčastneným a hlasujúcim srdečne ďakujeme a do budúcna prajeme veľa tvorivých nápadov pri tvorbe výtvarných prác v ďalšom ročníku súťaže Ochranárik ČTV 112 a CO.

 

 

                                                                                                  Oddelenie prevencie, osvety a prípravy                           

                                                                                                          na civilnú ochranu/OCOaKP 

                                                                                                    sekcia krízového riadenia MV SR                                                                                                                       

 

  

Výsledková listina národného kola



1. kategória: materské školy

umiestnenie

meno a priezvisko

škola

 

vek/trieda

meno učiteľa

 

1.

miesto

Michal Andrek, 6 rokov

 

plastické dielo

Bystré

VT

 

 

 

2.

miesto

Tobiáš Šoltýs, 5 rokov

 

maľba

ZŠ s MŠ Gregorovce

PO

 

 

3.

miesto

Emka Prôčková, 5 rokov

 

skladačka = maľba

Ostrý Grúň

ZC

 

 

                                                    

 2. kategória: základné školy I. stupňa

 

umiestnenie

meno a priezvisko

škola

 

vek/trieda

meno učiteľa

 

1.

miesto

Juraj Szabó, 9 rokov

 

priestorové dielo

Galanta

GA

 

 

 

2.

miesto

Peter Ondo-Eštok, 8 rokov

 

maľba

Dr. Daniela Fischera Kežmarok

KK

 

 

3.

miesto

Tobias Savary, 9 rokov

 

priestorové dielo

ul. Komenského, Snina

SV

 

 

                     

3. kategória: základné školy II. stupňa

 

umiestnenie

meno a priezvisko

škola

 

vek/trieda

meno učiteľa

 

1.

miesto

Dominika Benková, 14 rokov

 

maľba

Podvysoká

CA

 

 

 

2.

miesto

Petra Habalová, 14 rokov

 

priestorové dielo

Školská, Zemianska Olča

KN

 

 

3.

miesto

Nicolas Štec, 14 rokov

 

maľba

J.A. Komenského, Michalovce

MI

 

 

 

4. kategória: špeciálne školy

 

umiestnenie

meno a priezvisko

škola

 

vek/trieda

meno učiteľa

 

1.

miesto

Alex Trebišovský, 7 rokov

 

maľba + priestorové dielo

ŠZŠ pre žiakov s autizmom, Klokočov

MI

 

 

 

2.

miesto

Jakub Lipovský, 10 rokov

 

maľba + plastické dielo

Spojená škola Čajkovského 50, Trnava

TT

 

 

3.

miesto

Michal Axamský, 11 rokov

 

priestorové dielo

ŠZŠ Revúca

RA

 

 

 

 

Výsledková listina národného kola – internetové hlasovanie

 

1. kategória: materské školy

 

umiestnenie

meno a priezvisko

škola

 

vek/trieda

meno učiteľa

 

1.

miesto

Alex Vyletel, 5 rokov

 

kresba

MŠ Lovinobaňa

LC

 

 

 

2.

miesto

Patrik Škirda, 5 rokov

 

priestorové dielo

MŠ ELBA Sobrance

SO

 

 

3.

miesto

Michal Oravec, 6 rokov

 

kresba

MŠ Gagarinova Topoľčany

TO

 

 



2. kategória: základné školy I. stupňa

 

umiestnenie

meno a priezvisko

škola

 

vek/trieda

meno učiteľa

 

1.

miesto

Anastázia Novotná, 8 rokov

 

kresba

ZŠ Bystré

VT

 

 

 

2.

miesto

Lucia Poništová, 10 rokov

 

maľba

ZŠ E. M. Šoltésovej Krupina

KA

 

 

3.

miesto

Letícia Schmalhofferová, 8 rokov

 

maľba

ZŠ J. Švermu Michalovce

MI

 

 


3. kategória: základné školy II. stupňa

 

umiestnenie

meno a priezvisko

škola

 

vek/trieda

meno učiteľa

 

1.

miesto

Iveta Ďurišová, 12 rokov

 

priestorové dielo

Spojená škola Pohronská Polhora

BR

 

 

 

2.

miesto

Tamara Choborová, 13 rokov

 

plastické dielo

CZŠsMŠ sv.Faustíny, Pánska Bardejov-Dlhá Lúka

BJ

 

 

3.

miesto

Richard Vasilko, 13 rokov

 

maľba

ZŠ Sídl. II., Vranov nad Topľou

VT

 

 



4. kategória: špeciálne školy 

 

umiestnenie

meno a priezvisko

škola

 

vek/trieda

meno učiteľa

 

1.

miesto

Dávid Mihalčík, 8 rokov

 

maľba

Súkr. spoj. škola Pionierska, Detva

DT

 

 

 

2.

miesto

Marián Rác, 13 rokov

 

maľba

Spojená škola internátna Bytča

BY

 

 

3.

miesto

Juraj Bačík, 14 rokov

 

kresba

ŠZŠ s MŠ J. Vojtaššáka, Žilina

ZA