Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. marec 2018, Nedeľa
 

Nová správa ILO o obchodovaní s ľuďmi

22. 09. 2017

Nový výskum vypracovaný spoločne Medzinárodnou organizáciou práce (ILO) a Walk  Free Foundation v spolupráci s Medzinárodnou organizáciou pre migráciu (IOM) odhalil odhady miery obchodovania s ľuďmi vo svete. Odhadované údaje boli zverejnené počas Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov a tie ukazujú, že viac ako 40 miliónov ľudí na celom svete sa stalo v roku 2016 obeťou obchodovania s ľuďmi. Medzinárodná organizácia práce tiež odhaduje, že asi 152 miliónov detí vo veku medzi 5 a 17 rokov bolo zneužívaných na detskú prácu.

Nové odhady tiež ukazujú, že ženy a dievčatá sú neúmerne postihnuté obchodovaním s ľuďmi a tvoria až 71% z celkového počtu obetí. Ich počet sa približuje k takmer 29 miliónom.

Výskum poukazuje na to, že medzi 40 miliónmi obetí obchodovania s ľuďmi bolo približne 25 miliónov ľudí obeťou nútenej práce a 15 miliónov bolo vykorisťovaných za účelom núteného sobáša.

Detská práca sa naďalej sústreďuje predovšetkým v poľnohospodárstve a tvorí až 70,9%.

Treba však poznamenať, že ide len o odhady, nie oficiálne štatistiky a do celkového počtu sú započítané aj dospelé osoby a deti, ktoré vykonávajú činnosti na základe príslušnosti k polovojenským skupinám, osoby v nápravno-výchovných zariadeniach, či prípady sobášov maloletých, ktoré sú v niektorých krajinách legálne.

Celý výskum v anglickom jazyku nájdete TU a TU.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Minister

minister vnútra Robert Kaliňák

ROBERT KALIŇÁK
sa ministrom vnútra stal 4. apríla 2012.
» viac informácií 

Fotogalérie