Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. marec 2018, Utorok
 

Slovenská republika v prvej skupine po siedmykrát

28. 06. 2017

Slovenská republika si aj v tomto roku potvrdila svoje zastúpenie v prvej skupine štátov sveta.

Administratíva Spojených štátov amerických každoročne hodnotí štáty sveta v rámci dodržiavania minimálnych štandardov v oblasti boja proti obchodovaniu s ľuďmi, ako aj ich činnosť v predmetnej oblasti. Následne sú štáty prerozdelené do troch skupín podľa miery naplnenia zadaných minimálnych štandardov. Prvá skupina je najlepšie ohodnotenie štátov, ktoré značí, že štáty zaradené do prvej skupiny v plnej miere napĺňajú minimálne štandardy.

Slovenská republika je zaradená v prvej skupine už siedmy rok. Správa informuje o zabezpečení minimánych štandardov v Slovenskej republike v plnej miere v oblasti eliminácie obchodovania s ľuďmi. Zároveň informuje o posilnení úsilia v oblasti vyšetrovania trestného činu obchodovania s ľuďmi, ako aj pri odsúdení organizátorov. Súčasne správa informuje o navýšení finančných prostriedkov pre obete obchodovania s ľuďmi. Správa zároveň uvádza aj odporúčania pre Slovenskú republiku, ktoré by mohla zvážiť v rámci zvýšenia úsilia v oblasti boja proti obchodovaniu s ľuďmi.

Správa je informatívneho charateru a obsahuje prevažne dáta z roka 2016. Bližšie informácie, ako aj komplexnú správu v anglickom jazyku nájdete tu.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Minister

minister vnútra Robert Kaliňák

ROBERT KALIŇÁK
sa ministrom vnútra stal 4. apríla 2012.
» viac informácií 

Fotogalérie