Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. september 2018, Sobota
 

Polícia pátra po vozidle a vodičovi, ktorý v Košiciach na priechode pre chodcov zrazil chodkyňu a z miesta ušiel

27. 07. 2017

Polícia žiada o pomoc občanov pri pátraní po vozidle a vodičovi, ktorý z miesta nehody ušiel. V pondelok (24.7.) o 21,00 h došlo na svetelnej križovatke ulíc Teplárenská – Južné nábrežie v Košiciach k dopravnej nehode medzi neznámym vozidlom a 15-ročnou chodkyňou, ktorá utrpela ťažké zranenia. Podľa doterajších zistení chodkyňa v čase dopravnej nehody prechádzala cez priechod pre chodcov spolu so svojimi dvoma kamarátkami na signál voľno (pre chodcov), pričom vodič osobného motorového vozidla idúci v ľavom jazdnom pruhu zastal na signál stoj a vodič idúci v pravom jazdnom pruhu nezastavil, nerešpektoval svetelné znamenie „STOJ“ a prešiel cez križovatku na červený signál, kde na priechode pre chodcov jednu z chodkýň s vozidlom  zachytil. Vodič po zrážke s chodkyňou na mieste nezastavil a ďalej pokračoval v jazde na neznáme miesto.  V súvislosti s touto nehodou polícia začala trestné stíhanie pre trestné činy ublíženia na zdraví a neposkytnutia pomoci, po vodičovi a vozidle pátra.

V tejto súvislosti polícia žiada občanov o pomoc. Akékoľvek informácie, ktoré by polícii pomohli objasniť dopravnú nehodu, môžu občania poskytnúť na bezplatnom telefónnom čísle 158 alebo na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru.

Polícia opäť apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti na cestách, aby sa plne venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a rešpektovali jej pravidlá.  Nemotorovým účastníkom odporúčame, aby sledovali premávku, prechádzali cez cestu na miestach na to určených, vyhýbali sa rizikovým úsekom, nepreliezali zábradlia a neriskovali tak svoj, či životy iných účastníkov cestnej premávky. Vodičov vyzývame, aby  predvídali,  prispôsobili rýchlosť jazdy a zbystrili pozornosť všade tam, kde je predpoklad pohybu osôb.

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy