Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. apríl 2024, štvrtok

Hasičský triatlon „Dubník 2016“

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
07. 08. 2016

Dňa 06. augusta sa v rámci XXX. ročníka Staroturanského šprint triatlonu, ktorý sa konal v rekreačnom areáli Dubník pri Starej Turej a v jej okolí uskutočnil aj VII. ročník podujatia pod názvom: Hasičský triatlon "Dubník 2016". Pretek je svojimi parametrami: plávanie – 750 m, cyklistika – 20 km, beh – 5 km zaradený ako tzv.: šprint triatlon.

Z celkového počtu 101 účastníkov, ktorí sa postavili na štart šprint triatlonu bolo 17 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru.

Víťazom VII. ročníka hasičského triatlonu sa stal Branislav Bíro z OR HaZZ v Poprade (v celkovom poradí 5. miesto), na druhom mieste skončil Ladislav Baluch z OR HaZZ v Spišskej Novej Vsi (v celkovom poradí 6. miesto), a tretí medzi hasičmi dobehol Ján Tokarčík, taktiež z OR HaZZ v Spišskej Novej Vsi (v celkovom poradí 7. miesto).

V kategórii ženy - triatlonistky bez licencie zastupovala Hasičský a záchranný zbor Lenka Hiklová z OR HaZZ v Považskej Bystrici, ktorá v danej kategórii dobehla na konečnom 2. mieste (v celkovom poradí 49. miesto) s výsledným časom 1:24:48 hod, (časy: plávanie 17:41 min., cyklistika 43:17 min., beh 21:53 min.).