Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. júl 2018, Utorok
 

Jazda 15-ročného mladíka má fatálne následky

25. 07. 2017

V pondelok (24.7.) krátko pred polnocou zasahovali záchranné zložky na ceste v Štiavnických vrchoch. V smere od Banskej Štiavnice na Vyhne došlo k dopravnej nehode osobného motorového vozidla Fiat Stilo. Vozidlo šoféroval iba 15-ročný mladík z okresu Banská Štiavnica, ktorý počas prejazdu ostrou pravotočivou zákrutou v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy stratil na mokrej vozovke nad vozidlom kontrolu. Vozidlo v rotácii zišlo cez protismernú časť mimo cestu vľavo, kde ľavou bočnou stranou v oblasti zadných dverí narazilo do stromu. Na zadných sedadlách vozidla sa v čase nehody viezli dve mladé dievčiny, sestry z Hliníka nad Hronom, 17-ročná Adriana a jej o rok staršia sestra. 17-ročná Adriana utrpela zranenia, ktorým na mieste nehody podľahla. Druhá spolujazdkyňa sediaca vzadu leží s ťažkými zraneniami v nemocnici. 18-ročný Martin, ktorý sedel v čase nehody vpredu na sedadle spolujazdca utrpel zranenie, ktoré si vyžiadalo jednorazové ošetrenie na mieste. 15-ročný Miroslav utrpel iba drobné odreniny rúk a tváre. Požitie alkoholu bolo vylúčené vykonaním dychovej skúšky. Náraz bol tak silný, že na vozidle došlo k totálnej škode. V súvislosti s tragickou dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví, z ktorých už bolo 15-ročnému mladíkovi vznesené obvinenie. Na mieste bol prítomný súdny znalec z odboru cestnej dopravy. Vozidlo bolo zaistené pre účely ďalšieho vyšetrovania. Dopravná nehoda a jej ďalšie okolnosti sú stále v štádiu vyšetrovania.

 

Na zamyslenie:

Mnohí ľudia sú dennodenne účastníkmi v cestnej premávke, či už ako vodiči, chodci alebo cyklisti. Doprava je v dnešnej dobe neodmysliteľnou súčasťou života každého z nás. Má množstvo pozitívnych stránok, no bohužiaľ so sebou niekedy prináša aj veľmi nepríjemné situácie, ktorými sú dopravné nehody. Predovšetkým však tie so smutným koncom. Takto skončila aj nezodpovedná jazda 15-ročného Miroslava.

Mnohým nešťastiam na našich cestách by sa dalo predísť práve opatrnou a zodpovednejšou jazdou VODIČOV.  Zdôrazňujeme, že vodičov.... pretože 15-ročný Miro nemal za volantom čo robiť! Vzhľadom na svoj vek nebol totiž ani držiteľom vodičského oprávnenia. Možno by sa mali zamyslieť aj ostané osoby, ktoré sadajú s takýmto človekom do auta, pretože jazda bez praxe a skúseností končí väčšinou tragicky.

 

 

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy