Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. júl 2018, Pondelok
 

Lúpežné prepadnutie záložne

07. 08. 2012

Policajti pátrajú po páchateľoch lúpežného prepadnutia záložne na Mickiewiczovej ulici v Bratislave. Dňa 06.08.2012 v čase približne o 16.00 hod. vstúpili do priestorov záložne dvaja neznámi páchatelia, ktorý sa chceli pod hrozbou použitia zbrane zmocniť cudzej veci. Po krátkom rozhovore vytiahol jeden z páchateľov krátku guľovú zbraň a pod hrozbou jej použitia žiadal o pracovníčky záložne finančnú hotovosť. Tá v obave o svoj život a zdravie začala kričať a ušla do zadnej časti záložne. Páchatelia následne z miesta utiekli. V tomto prípade nebola spôsobená žiadna ujma na zdraví ani škoda na majetku Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže formou spolupáchateľstva. Páchateľom tak po preukázaní viny hrozí trest odňatia slobody na 7 – 12 rokov.

Popis páchateľov:

1. páchateľ – muž vysoký približne 175 cm, silnejšej postavy vo veku 45 – 50 rokov, oblečenú mal košeľu s dlhým rukávom bledozelenej farby so zvislými pásikmi tmavozelenej farby, ¾ rifľové nohavice modrej farby, na hlave tmavú šiltovku, tvár si maskoval slnečnými okuliarmi, bol zarastený

2. páchateľ – muž vysoký približne 180 cm, chudej postavy, bližšie nezisteného veku, oblečenú mal bielu košeľu s dlhým rukávom, čierne nohavice a na hlave tmavú šiltovku

Fotografie páchateľov: Obr.1 (JPG, 13 kB), Obr.2 (JPG, 74 kB), Obr.3 (JPG, 76 kB), Obr.4 (JPG, 72 kB), Obr.5 (JPG, 144 kB), Obr.6 (JPG, 39 kB), Obr.7 (JPG, 59 kB) 

Polícia týmto žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po páchateľoch lúpežného prepadnutia. Akékoľvek informácie k páchateľom, prípadne k ich pobytu, nám môžete oznámiť na bezplatné číslo polície 158, alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.