Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. september 2018, Štvrtok
 

Okradol staršiu ženu

25. 01. 2012

Policajti pátrajú po páchateľovi krádeže. Tejto sa dopustil včera v dopoludňajších hodinách doposiaľ neznámy muž v jednom z bytov na Hollého ulici v Senci. Muž pod zámienkou, že vykonáva revíziu elektrických zástrčiek zazvonil v jednom z bytov a 63- ročná obyvateľka ho vpustila dnu.
Muž ju požiadal, aby mu pomohla a aby v jednej z miestností zasunula koncovku meracieho prístroja do zásuvky a voľnou rukou točila regulátorom meracieho prístroja. Kým bola žena zamestnaná presunul sa do vedľajšej miestnosti, odkiaľ odcudzil rôzne šperky a bižutériu v hodnote viac ako 1.300,-€.
Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže. Po páchateľovi polícia pátra. V tomto prípade ide o muža vo veku asi 25 rokov. Má krátke ryšavé vlasy a modré oči.

Polícia varuje občanov pre podvodníkmi. V prípade, že k Vám niekto príde do bytu alebo domu bez toho, aby sa vopred ohlásil, žiadajte aby sa preukázal a uviedol dôvod svojho neohláseného príchodu. Pýtajte si identifikačnú kartu s fotografiou od donáškovej služby predtým ako jej zamestnancov vpustíte. Od pracovníkov elektrární, plynární a domovej správy žiadajte taktiež preukaz a zistite dôvod prečo sa neohlásili vopred ako je zvykom. Nikdy nedávajte čísla svojich kreditiek, sociálneho poistenia, bankového konta nikomu telefonicky. Nenechajte sa tlačiť do podpisovania čohokoľvek. Čítajte všetko pozorne a majte pri sebe niekoho, komu dôverujete, aby všetko skontroloval.