Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 11. august 2020, utorok
 

O projekte EURO PRE ONKOLÓGIU


Projekt Euro pre onkológiuProjekt EURO PRE ONKOLÓGIU
 pripravil rezort vnútra pre všetkých policajtov, hasičov, záchranárov a civilných zamestnancov v spolupráci s detskými onkológiami na Slovensku.  Cieľom je pomôcť ľudom, ktorí sa ocitli v zložitej situácii a trpia chorobou rakoviny.

Každý zamestnanec rezortu má možnosť darovať dobrovoľne 1 euro a viac zo svojho príjmu tak, že pri preberaní výplatnej pásky označí (svoju voľbu) na príslušnom pripravenom dokumente - "zrážka zo mzdy."  Podľa ľubovôle zamestnancov si túto sumu budú môcť nechať sťahovať aj po celý rok zo mzdy. Od októbra 2011 do decembra 2015 prispeli zamestnanci sumou 134 468 €.

Pomoc je delená prioritne pre detské onkologické oddelenia v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. Tie si následne budú môcť zakúpiť potrebný materiál pre zlepšenie prostredia a stavu pacientov a ich blízkych. Deti najťažšie znášajú choroby a odlúčenie od rodiny, preto sa rezort rozhodol ponúknuť túto možnosť všetkým, ktorí chcú symbolickou sumou pomôcť.

Dúfame, že tento projekt bude mať úspech a založí tak tradíciu pomáhať chorým deťom, ktoré to najviac potrebujú. Ľudom, ktorí aj takto podporujú a pomáhajú iným musí stále patriť naša vďaka.

 

 • Projekt Euro pre onkológiu minulý rok pomohol pacientom sumou takmer 22-tisíc eur (11. 2. 2016)
 • Vďaka projektu Euro pre onkológiu sme minulý rok pomohli detským pacientom sumou viac ako 22 600 eur (1. 4. 2015)
 • Projekt Euro pre onkológiu úspešne pokračuje (20. 6. 2012)
 • Zamestnanci MV SR ukázali, že chcú pomáhať deťom (16. 11. 2011)
 •  
   
  Dokumenty na stiahnutie
  Plagát - Euro pre onkológiu (140,0 kB) jpg