Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. jún 2019, Streda
 

Splnomocnenec odovzdal ocenenie Srdce na dlani

20. 12. 2018

splnomocnenec M. Giertl na ocenovani Srdce na dlaniDňa 4. decembra 2018 sa konalo v Koncertnej sieni Dvorana v Bratislave slávnostné udeľovanie regionálnych ocenení Srdce na dlani 2018.

Srdce na dlani oceňuje dobrovoľníkov a dobrovoľníčky (jednotlivcov aj kolektívy) a ich projekty, ktoré vykonávajú bez nároku na finančnú odmenu v prospech iných. Ocenení venovali svoj čas v prospech aktivít v rôznych oblastiach spoločenského života - rozvíjajú komunity, chránia životné prostredie, venujú sa kultúre či výchove a vzdelávaniu. Ocenenie Srdce na dlani vyzdvihuje aj  koordinátorov a koordinátorky dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ako aj výnimočný čin alebo iný prejav solidarity a motivovania k službe pre druhých.    

Oceňovanie sa každoročne udeľuje pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov, ktorý sa celosvetovo oslavuje dňa 5. decembra a Medzinárodného dňa koordinátorov a koordinátoriek, ktorý pripadá na 5. novembra.

Záštitu nad týmto skvelým podujatím prevzal splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl, ktorý osobne odovzdal ocenenie dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam v jednej z deviatich kategórií, a to v  kategórii Dobrovoľníctvo v oblasti vzdelávania.  

spoločná fotografia ocenených dobrovoľníkov a dobrovoľníčok so splnomocnencom ocenenie srdce na dlani v kategorii vzdelavanie

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]