Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 8. júl 2020, streda
 

Na štátnej hranici s Ukrajinou zadržali deviatich cudzincov

17. 09. 2012

V dňoch 14.-16. septembra 2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 9 cudzincov.

 Dňa 14. septembra 2012 v čase o 11.45 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Petrovce v katastrálnom území obce Petrovce, okres Sobrance, 2 štátnych príslušníkov Eritrey (1muža a 1 ženu) bez cestovných dokladov. Osoby boli predvedené na oddelenie za účelom zistenia totožnosti. Zdravotný stav cudzincov bol dobrý, nežiadali sa na lekárske ošetrenie. Ich cieľom bola niektorá z krajín Západnej Európy, kde sa chceli zamestnať. Cudzinci boli v zmysle platnej readmisnej dohody vrátení na územie Ukrajiny. Zároveň boli administratívne vyhostení s určením zákazu vstupu na územie SR na dobu 3 rokov.

Dňa 16. septembra 2012 v čase o 08.40 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ubľa na štátnej ceste medzi obcami Ubľa a Dúbrava, okres Snina, 7 štátnych príslušníkov Somálska (3 mužov, 3 ženy a 1 dieťa) bez cestovných dokladov. Osoby boli predvedené na oddelenie za účelom zistenia totožnosti. Jedna z cudziniek sa sťažovala na bolesti v oblasti hrudníka, preto bola prevezená na lekárske ošetrenie vozidlom rýchlej zdravotníckej pomoci na interné oddelenie NsP v Snine. V popoludňajších hodinách bola prepustená a prevezená na oddelenie.

Cudzinci prekročili štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod a na území SR sa zdržiavali neoprávnene. Do ďalšieho rozhodnutia sú umiestnení v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OKH PZ Ubľa.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby