Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2020, štvrtok
 

Vodiča pašujúceho cigarety zaistili v Michalovciach

14. 09. 2012

Dňa 13. septembra 2012 v čase o 19.55 hod. zastavovala hliadka Mobilnej zásahovej jednotky (MZJ) Riaditeľstva hraničnej polície (RHP) Sobrance v obci Jovsa, okres Michalovce osobné motorové vozidlo zn. Citroen Evasion striebornej farby, pričom vodič na výzvy policajtov na zastavenie vozidla nereagoval a unikal smerom k rekreačnej oblasti Zemplínska Šírava.

            Do prenasledovania motorového vozidla sa zapojili aj policajti Zásahovej jednotky RHP Sobrance. Vodič nereagoval ani na opätovné výzvy na zastavenie vozidla a pokračoval v jazde až do mesta Michalovce, kde na kruhovom objazde na ulici Partizánskej a Vinianskej vodič odbočil smerom do centra mesta. Na križovatke ulíc Hollého a Partizánskej vošiel do protismeru, spomalil, vyskočil z idúceho vozidlautekal smerom na Staničné námestie. Vozidlo narazilo na deliacom ostrovčeku do zvislej dopravnej značky. Vodič bol policajtmi prenasledovaný smerom k areálu Zemplínskeho múzea, pričom nereagoval na výzvy policajtov, ani na varovné výstrely zo služobnej zbrane do vzduchu. Počas zadržiavania kládol aktívny odpor, preto boli voči nemu použité hmaty, chvaty, údery, kopy sebaobrany a priložené putá.

            Vodič bol po zaistení prevezený na lekárske ošetrenie do NsP Michalovce, pričom odmietal akúkoľvek komunikáciu s hliadkou aj lekárom, nepredložil žiadne doklady totožnosti. Bol hospitalizovaný za prítomnosti policajnej hliadky.

             Prehliadkou osobného motorového vozidla bolo zistené, že sa v ňom nachádzali pašované cigarety v množstve 1 147 kartónov (229 400 ks) zn. LM, 18 ks cigariet zn. JIN LING a jedna krabička cigariet zn. RADIAL bez kontrolných známok na označenie tovaru. Celková hodnota cigariet na slovenskom trhu bola vyčíslená príslušníkmi Colného úradu Michalovce na 32.602,90 EUR, pričom spotrebná daň činí 20.800,797 EUR. Vec na mieste prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu Finančnej správy, pracovisko Košice.
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby