Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. marec 2024, piatok

Hasiči si na turnaji v stolnom tenise uctili bývalého kolegu

17. 04. 2018

Kultúrny dom v Smrečanoch patril počas piatku 13. apríla 2018 už 14. ročníku medzinárodného turnaja hasičov v stolnom tenise. Tradičnú akciu pripravilo Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši.

„Preteky sú zároveň aj Memoriálom Petra Kováča, ktorý bol dlhoročným hasičom a podieľal sa aj na organizovaní turnaja," informovala Eva Krajčiová, riaditeľka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši. Podľa jej slov turnaj neslúži len na oddych po náročnej práci, ale aj na výmenu skúseností.

Hasičský turnaj v stolnom tenise v Smrečanoch

Do kultúrneho domu v obci pri Liptovskom Mikuláši prišiel športujúcich hasičov pozdraviť aj štátny tajomník rezortu vnútra Rudolf Urbanovič. „Som veľmi rád, že som mohol prísť na tento významný medzinárodný turnaj. Teší ma, že si športom pripomenieme aj pamiatku Petra Kováča, ktorého som osobne poznal veľmi dobre. Bol to výborný hasič, stolný tenista i futbalista,“"pripomenul Rudolf Urbanovič.

Hoci na podobných turnajoch nejde v prvom rade o výsledky, súťaživosť medzi sebou jednotlivé tímy nezapreli. Na prvom mieste skončili hasiči z Popradu, druhí boli ich kolegovia z Dolného Kubína, tretia priečka patrila zástupcom Ružomberka. Českú republiku medzi siedmimi družstvami zastupovali tímy z Brna a z Ostravy.