Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. apríl 2019, Štvrtok
 

Slovenskí hasiči sú VÍŤAZMI Zimného svetového pohára štátnych zamestnancov v Holandsku

14. 01. 2019

V Holandsku sa v dňoch od 11. do 13. januára 2019 konal Zimný svetový pohár štátnych zamestnancov (International winter world cup for government employees), na ktorom Slovenskú republiku reprezentujú príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Počas turnaja, absolvovali naši reprezentanti v základnej skupine 6 zápasov.
Na šampionáte sa v rôznych kategóriách zúčastnilo celkom 21 mužských a 9 ženských družstiev z Holandska, Fínska, Nemecka, Maďarska a Slovenska. 
Slovenské družstvo Fire Fighters Slovakia trénuje pod vedením trénerskej trojice Peter Maďari, Peter Hudec a Peter Jančovič. Naši reprezentanti sa na svetový pohár pripravovali na viacerých sústredeniach vo Vojenskom výcvikovom obvode Lešť a v Bratislave. Vďaka výborným tréningovým podmienkam si futbalisti precvičili všeobecnú vytrvalosť, odrazovú silu a výbušnosť, koordináciu, hernú súčinnosť medzi jednotlivými pozíciami, prechody do útoku a obrany a pod.

Finálový zápas sa uskutočnil v nedeľu, 13. januára 2019, v ktorom naši reprezentanti podali vynikajúci výkon. Vo vyrovnanom finále a bezgólovom výsledku sa finálový zápas predlžoval. Keďže ani po predĺžení nepadol gól, prišli na rad pokutové kopy. Vynikajúcemu brankárovi Martinovi Rusnákovi sa podarilo chytiť 3 penalty, a jednu dokonca aj sám premenil. O víťazovi rozhodla až 10. séria, v ktorej rozhodol Michal Paleník. Penalty za slovenskú reprezentáciu kopali - Denis Urgela, Denis Kianek, Mário Kurák, Peter Roháč, Marián Kolmokov, Martin Rusnák a Michal Paleník. Slovenským hasičom sa týmto vynikajúcim výsledkom podarilo obhájiť MAJSTROVSKÝ TITUL z minulého roka!

GRATULUJEME !

Foto: HaZZ

01 - Slovenskí hasiči sú víťazmi Zimného svetového pohára štátnych zamestnancov v Holandsku
02 - Slovenskí hasiči sú víťazmi Zimného svetového pohára štátnych zamestnancov v Holandsku
03 - Slovenskí hasiči sú víťazmi Zimného svetového pohára štátnych zamestnancov v Holandsku
04 - Slovenskí hasiči sú víťazmi Zimného svetového pohára štátnych zamestnancov v Holandsku
05 - Slovenskí hasiči sú víťazmi Zimného svetového pohára štátnych zamestnancov v Holandsku
06 - Slovenskí hasiči sú víťazmi Zimného svetového pohára štátnych zamestnancov v Holandsku
   
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy