Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. júl 2018, Pondelok
 

Už zajtra sa uskutočnia Majstrovstvá SR vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel

05. 10. 2017

Už zajtra 6. októbra 2017  sa v Nitre  uskutoční IX. ročník majstrovstiev Slovenskej republiky vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel s medzinárodnou účasťou, ktorý organizuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru v spolupráci s Krajským riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Nitre.  
Slávnostné otvorenie súťaže sa uskutoční o 9.00 hod. v areáli výstaviska AGROKOMPLEX Nitra, Výstavná 4, vyhodnotenie súťaže je predpokladané o 15.30 hod. 
Cieľom súťaže je preveriť pripravenosť a vybavenie hasičských jednotiek na zvládnutie zásahov pri dopravných nehodách. Pre jednotlivé súťažné družstvá sú pripravené rôzne scenáre dopravných nehôd, o ktorých družstvá nie sú vopred informované. Tým sa modelujú situácie porovnateľné s reálnymi podmienkami pri dopravných nehodách. Výkon súťažného družstva je hodnotený na základe kritérií v troch oblastiach: taktika zásahu, technika vykonania zásahu a poskytnutie prvej pomoci. Zároveň má družstvo na vykonanie zásahu časový limit 15 minút.

 

 Oficiálny program:

MSR vo vyslobodzovaní

 

Všetkých srdečne pozývame.

 

Zdroj: HaZZ
Foto: HaZZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy