Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. október 2019, štvrtok
 

Zlatý záchranársky kríž za rok 2011

25. 05. 2012

Vo štvrtok 24. mája 2012 sa v priestoroch Historickej budovy SND v Bratislave uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení za výnimočné činy profesionálnych záchranárov a laickej verejnosti pod názvom: „Zlatý záchranársky kríž za rok 2011“.
Projekt sa uskutočnil pod patronátom prezidenta Slovenskej republiky a v spolupráci s časopisom Rescue report, Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky, Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky, Prezídiom Policajného zboru a Prezídiom Hasičského a záchranného zboru. Medzi čestnými hosťami bol štátny tajomník ministerstva vnútra Jozef Buček, štátny tajomník ministerstva vnútra Marián Saloň a riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa HZS ČR Jozef Slavík.
Slávnostného odovzdávania ocenení sa zúčastnila ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, ktorá odovzdala ocenenie v kategórii „ Záchranársky čin laickej verejnosti“ za záchranu novorodenca a komplikovaný pôrod v domácich podmienkach.
Minister vnútra Robert Kaliňák odovzdal viacero ocenení za výnimočné záchranárske činy v jednotlivých kategóriách, zároveň vyzdvihol náročnosť a úskalia práce všetkých záchranárov a želanie, aby sa aj široká verejnosť dozvedela o výnimočných záchranárskych činoch. V kategórii „Záchranársky čin profesionálneho kolektívu“ získali ocenenie hasiči z OR HaZZ v Leviciach za záchranu samovraha z trakčného vedenia a v kategórii „Najkurióznejší záchranársky čin roka“ boli porotou ocenení hasiči z OR HaZZ v Nitre za záchranu zranenej osoby z recyklátora betónovej zmesi.
Cenu za výnimočný prínos pre záchranárstvo získal prof. Ing. Gustáv Kasanický, CSc. z Ústavu súdneho inžinierstva v Žiline.
Slávnostného aktu odovzdávania ocenení sa zúčastnil prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý a prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Zdroj: HaZZ

ZZK 01
ZZK 01
ZZK 02
ZZK 02
ZZK 03
ZZK 03
ZZK 04
ZZK 04
ZZK 05
ZZK 05
ZZK 06
ZZK 06
ZZK 07
ZZK 07
ZZK 08
ZZK 08
ZZK 09
ZZK 09
ZZK 10
ZZK 10
ZZK 11
ZZK 11
 
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy