Verejná správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. október 2019, utorok
 

Slovenský národný archív v sobotu otvorí brány pre každého

04. 06. 2019

Medzinárodný deň archívov si pripomíname 9. júna, v tento deň v roku 1948 organizácia UNESCO založila Medzinárodnú radu archívov (International Council on Archives  - ICA). Pri tejto príležitosti otvárajú archívy po celom svete svoje dvere, aby verejnosť mohla nazrieť aj do priestorov, ktoré nie sú bežne prístupné.

 

Slovenský národný archív pozýva na Deň otvorených dverí už túto sobotu 8. júna 2019 v čase od 9.  do 17. hodiny. Vstup je voľný.

Slovenský národný archív

Návštevníci sa môžu tešiť na ukážky z reštaurovania veľkoformátovej mapy v priamom prenose, dozvedia sa o reštaurovaní knižnej väzby a prihlásení účastníci dostanú možnosť si sami vytvoriť mramorovaný papier.  V tento deň sa bude dať nahliadnuť do archívneho depotu na 1. poschodí, kde zamestnanci pripravili expozíciu archívnych dokumentov k voľbám v 20. storočí.

Priestory SNA

Svoje tajomstvá odhalí aj knižnica Slovenského národného archívu a k dispozícii bude i náhľad do procesu digitalizácie veľkoplošných dokumentov.

Kto si nestihol pozrieť výstavu Veľký malý muž – M. R. Štefánik v dokumentoch SNA v priestoroch Univerzitnej knižnice, má šancu vidieť ju v Slovenskom národnom archíve, rozšírenú o ďalšie originály dokumentov zo Štefánikovho osobného fondu.

Budova SNA

Nudiť sa nebudú deti  ani dospelí -  prsty si potrápia na písacom stroji, zasúťažiť o zaujímavé ceny si bude môcť každý vo vedomostnom  kvíze. Pre náročnejších je pripravená výzva na rozlúštenie chronostikonu.

 

Všetci zamestnanci sa už tešia na zvedavcov, ktorí zavítajú do Slovenského národného archívu!

 

  • Miesto konania: budova Slovenského národného archívu, Drotárska cesta 42, Bratislava
  • Deň: sobota, 8. júna 2019   
  • Čas: 9:00 – 17: 00 (posledný vstup o 16:30)  

Parkovanie v areáli je zadarmo. 

 

 

Dôležité odkazy


Úradné hodiny podateľne Sekcie verejnej správy MV SR
Drieňová 22, 826 86 Bratislava

po, ut, štvr - 08.00 h - 15. 00 h

str - 08.00 h - 17. 00 h

pia - 08.00 h - 14.00 h

Dôležité oznamy

  • e-služby MV SR
    Pri hlásení pobytu či evidencii vozidiel môžete využívať elektronické služby

Verejné obstarávanie na MV SR