Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. júl 2020, streda
 

Viete, čo teraz robí vaše dieťa? na billboardoch

Chlapček s cukríkom je v uliciach

Komunikačná kampaň Viete, čo teraz robí vaše dieťa?, ktorú odštartovalo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky začiatkom tohto roka prostredníctvom výstav plagátov na verejne prístupných miestach v troch slovenských mestách, vstúpila prvým májom do svojej ďalšej etapy.

Odborná komisia i občania hlasujúci za najlepšie stvárnenie témy, za ktorou sa skrývajú riziká súčasnosti - drogy, alkohol medzi mládežou, závislosť na sociálnych sieťach, ale tiež obchod s ľuďmi, prisúdili prvenstvo Patrikovi Garayovi.
Plagát žiaka Strednej školy úžitkového výtvarníctva Jozefa Vydru v Bratislave zaujal minimalistickým poňatím. Chlapec s cukríkom na špagátiku bude od začiatku mája a po nasledujúce mesiace tichým, nevtieravým mementom predovšetkým pre rodičov dospievajúcej mládeže.

Dvadsaťdva billboardov s týmto motívom umiestnilo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky na frekventované priestranstvá vo všetkých krajských mestách.
V rámci kampaneViete, čo teraz robí vaše dieťa?, malo by Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky vydať v dohľadnom čase aj drobnú publikáciu – akéhosi poradcu pre rodičov, v ktorej okrem dobrých rád využije aj najlepšie práce žiakov stredných škôl úžitkového výtvarníctva pochádzajúce z výstav.

Košice, 2. máj 2012
Výherný plagát v uliciach Košic, 2. máj 2012
Výherný plagát v uliciach Slovenska - záber Košice, 2. máj 2012