Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

OKTÓBER - mesiac boja proti obchodovaniu s ľuďmi

01. 10. 2020

Európsky deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi si každý rok pripomíname 18.10. Preto sme sa rozhodli, že sa téme obchodovania s ľuďmi budeme tento mesiac venovať intenzívnejšie. Oddnes môžete celý október vidieť na našich cestách po Slovensku billboardy s kampaňou: „Nezatváraj pred tým oči!“ Ide o kampaň zameranú na zvýšenie povedomia o obchodovaní s ľuďmi a predovšetkým na propagáciu Národnej linky pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi 0800 800 818. Táto bezplatná linka poskytuje pomoc a informácie hneď v prvom kontakte s osobami, ktoré sa dostali alebo sa mohli dostať do takejto rizikovej situácie. Pri identifikácii a pomoci obetiam linka slúži na sprostredkovanie kontaktov na organizácie poskytujúce odbornú pomoc obetiam obchodovania s ľuďmi. Linka je v prevádzke každý pracovný deň od 08:00 – 20:00 a mimo pracovných hodín je možné zanechať odkaz, na ktorý pracovníci linky reagujú spätným zavolaním.


Stali ste sa obeťou obchodovania s ľuďmi a ste v nebezpečenstve? VOLAJTE IHNEĎ 158!

Nie ste si istý svojou situáciou alebo máte podozrenie, že niekto z Vašich blízkych je alebo bol obchodovaný? VOLAJTE 0800 800 818!


Pre bližšie informácie týkajúce sa obchodovania s ľuďmi sa môžete obrátiť i na našich kolegov prostredníctvom emailu na adrese:
TA.13G4@RAFQG@

Viac informácií o tejto problematike nájdete na web stránkach Informačného centra na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality: https://www.minv.sk/?informacne-centrum-na-boj-proti-obchodovaniu-s-ludmi-a-prevenciu-kriminality

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy