Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. február 2020, streda
 

Využívanie technológií na boj proti obchodovaniu s ľuďmi: Konferencia OBSE proti obchodovaniu s ľuďmi

11. 04. 2019

V dňoch 8.-9. apríla 2019 sa vo Viedni konala dvojdňová konferencia 19. Aliancie OBSE proti obchodovaniu s ľuďmi, ktorá sa zamerala na spôsoby ako sa dá technológia vyvíjať, harmonizovať a nasadzovať s cieľom pomôcť v boji proti všetkým formám obchodovania s ľuďmi. Zúčastnilo sa na nej viac ako 400 odborníkov z 57 zúčastnených štátov OBSE.

Hoci v posledných dvoch desaťročiach sa v boji proti obchodovaniu s ľuďmi dosiahol veľký pokrok, obchodníci s ľuďmi sa, žiaľ, naučili zneužiť technológiu na efektívnejší nábor, kontrolu a vykorisťovanie obetí v širšom meradle, povedal hovorca konferencie.

„Zneužitie technológie na účely vykorisťovania, sa pred desiatimi rokmi zdalo nemožné. Nastal však čas na zmenu: musíme využiť technológiu ako prostriedok prevencie, ochrany obetí a stíhania obchodníkov s ľuďmi“.,“ povedal Valiant Richey, koordinátor OBSE pre boj proti obchodovaniu s ľuďmi.

Príhovor za Slovenskú republiku pri príležitosti predsedníctva OBSE v roku 2019 mal tiež Ing. Rudolf Urbanovič, štátny tajomník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a národný koordinátor boja proti obchodovaniu s ľuďmi, ktorý pri riešení otázky obchodovania s ľuďmi zdôraznil potrebu spolupráce s občianskou spoločnosťou a súkromným sektorom.

Viac informácií nájdete TU:

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy