Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. jún 2021, nedeľa
 

Cvičenie EU CARPATHEX 2011

V dňoch 13. až 16.09.2011 sa uskutočnilo v Poľskej republike medzinárodné cvičenie EU CARPATHEX 2011. Na cvičení sa zúčastnili príslušníci zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách, OR HaZZ v Dolnom Kubíne, OR HaZZ vo Svidníku a OR HaZZ v Bardejove. Cieľom cvičenia bolo pripraviť jednotky z krajín strednej Európy na mimoriadne udalosti spojené s únikom nebezpečných látok. Cvičenie zohľadňovalo aj riziká ktoré môžu vzniknúť počas blížiacich sa majstrovstiev Európy vo futbale, ktoré sa budú konať v Poľskej republike a na Ukrajine.

Organizátori pripravili niekoľko scenárov mimoriadnych situácií:

- zrážka dvoch vlakov vo vlakovej stanici. Jeden vlak prevážal futbalových fanúšikov, druhý vlak prepravoval neznáme chemické látky,

- lesný požiar, ktorý vznikol od iskier brzdového systému vlaku,

- povodeň po pretrhnutí hrádze a následné ohrozenie okolitých dedín,

- explózia v chemickej továrni s následným únikom chemických látok.

Príslušníci HaZZ plnil hlavne úlohy v oblasti protiplynovej služby a spolupracoval pri vyhľadávaní postihnutých osôb a ich evakuácii. Počas cvičenia EU CARPATHEX 2011 sa nič mimoriadne nestalo a jednotky sa v poriadku vrátili na svoje základne.

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)