Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. marec 2023, utorok
 

Dobré správy z regiónov

Dovoľujeme si Vám v tomto novom formáte „Dobrých správ z regiónov", prinášať najdôležitejšie témy v oblasti integrácie marginalizovaných rómskych komunít. Chceme prezentovať najmä prípady úspechov z regiónov, a pridať k nim informácie o tom, ako ich môžu záujemcovia zopakovať vo vlastných obciach. Dúfame, že aj takto vieme prispieť k prelomeniu asi najdôležitejšieho, zároveň najviac škodného predsudku v tejto téme, že sa nič nedá urobiť, že v téme integrácie rómskych komunít nemáme úspechy, a že osoh môžu priniesť len radikálne riešenia.

Rómske komunity sú neoddeliteľnou súčasťou našej krajiny. Ich fungovanie, ich problémy, starosti, ale aj radosti pozná väčšina obyvateľov len sprostredkovane. Preto si myslíme, že čím viac informácií o ich živote budeme vedieť doručiť čo najširšej verejnosti, tým skorej si budeme môcť  povedať, že nežijeme vedľa seba, ale žijeme spolu. To je totiž jediná cesta k tomu, aby sme sa lepšie spoznali. Bez vzájomného poznania sa nám bude v menšej miere dariť odstraňovať aj niektoré negatívne javy, s ktorými sa v týchto lokalitách stretávame.

Chceme, aby každý z týchto materiálov slúžil zároveň aj ako istý manuál na riešenie problémov, preto sa snažíme, aby sme v každom čísle prezentovali jednu konkrétnu tému z oblasti života rómskych komunít.

 

 

Číšlo vydania

Téma

 

1.  číslo vydania

Predškolská výchova

Dobré správy z regiónov (PDF, 820 kB)

2.  číslo vydania

Pozemkové úpravy

Dobré správy z regiónov (PDF, 796 kB)

3.  číslo vydania

Osobný Bankrot  

Dobré správy z regiónov (PDF, 448 kB)

4.  číslo vydania

Asistent učiteľa

Dobré správy z regiónov (PDF, 575 kB)

5.  číslo vydania

Obec a rómska komunita

Dobré správy z regiónov (PDF, 569 kB)

6.  číslo vydania

Prestupné bývanie

Dobré správy z regiónov (PDF, 353 kB)

7.  číslo vydania

Olašské komunity

Dobré správy z regiónov (PDF, 413 kB)