Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. apríl 2024, štvrtok

Trenčianski hasiči sa stali vicemajstrami Slovenskej republiky v hasičskom športe

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
29. 06. 2012

V dňoch 28.-29. júna sa v priestoroch Hasičskej stanice v Trenčíne a Mestského futbalového štadióna v Dubnici nad Váhom uskutočnil jubilejný XXXX. ročník majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe.

Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe sa zúčastnilo 13 najlepších súťažných družstiev OR HaZZ z: Nitry, Veľkého Krtíša, Lučenca, Kežmarku, Žiliny, Košíc, Spišskej Novej Vsi, Martina, Popradu a Trenčína. Príslušníkov HaZZ doplnili súťažné družstvá ZHÚ: SE-EBO Jaslovské Bohunice, Falc Fire Services, a.s. Púchov a G4S Fire Services (SK) s.r.o..

Do súťaže nastúpilo celkom 98 súťažiacich, ktorí súťažili v kategórii družstiev a jednotlivcov.

Súťaž prebiehala v disciplínach:

výstup do 4. podlažia cvičnej veže

beh na 100 metrov cez prekážky

štafeta 4 x 100 metrov

požiarny útok

Po otvorení súťaže a zložení sľubov rozhodcov a súťažiacich sa uskutočnil nástup na prvú súťažnú disciplínu - výstup do 4. podlažia cvičnej veže. Všetci súťažiaci mali dva pokusy, pričom do oficiálnych výsledkov sa započítal najlepší čas. Najlepšie v súťaži jednotlivcov sa s časom 14,50 s. umiestnil Viliam Štinčík z OR HaZZ v Poprade, na druhom mieste skončil Vladimír Plachý z OR HaZZ v Trenčíne s časom 14,81 s. a najlepšiu trojicu uzatvoril s časom 15,16 s. Marián Beránek z OR HaZZ v Martine. V súťaži družstiev sa najlepšie umiestnilo OR HaZZ v Poprade, na druhom mieste skončilo ZHÚ G4S Fire Services (SK) s.r.o. a na treťom mieste sa umiestnili domáci hasiči z OR HaZZ v Trenčíne.

V disciplíne beh na 100 m s prekážkami sa najlepšie umiestnilo družstvo z OR HaZZ v Trenčíne, na druhom mieste skončilo OR HaZZ v Martine a trojicu uzatvorilo OR HaZZ v Poprade. V súťaži jednotlivcov sa na prvom mieste umiestnil Peter Vitko z OR HaZZ v Poprade s časom 17,02 s., na druhom mieste Dávid Goldman zo ZHÚ G4S Fire Services (SK) s.r.o. s časom 17,25 s. a na treťom mieste skončil Jaroslav Klučár z OR HaZZ v Spišskej Novej Vsi s časom 17,33 s..

Súťaž pokračovala dňa 29. júna disciplínou štafeta 4x100 m s prekážkami, v ktorej sa na prvom mieste umiestnilo súťažné družstvo z OR HaZZ v Spišskej Novej Vsi, na druhom mieste OR HaZZ v Poprade a na treťom mieste OR HaZZ v Trenčíne.

V záverečnej, kráľovskej súťažnej disciplíne, ktorou je požiarny útok sa najlepšie umiestnilo družstvo z OR HaZZ v Martine s časom 22,16 s., druhé miesto obsadilo OR HaZZ v Poprade s časom 22,71 s. a na treťom mieste skončilo OR HaZZ v Trenčíne s časom 23,89 s..