Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. október 2019, utorok
 

Dopravná nehoda a skodová udalosť na dialnici D1 - smer Bratislava

10. 04. 2012

Dnes v čase približne o 05.00 hod. došlo na diaľnici D1 na kilometri 22,500 v smere do Bratislavy došlo k vážnej dopravnej nehode a následne na to ku škodovej udalosti. V dôsledku dopravnej nehody skončili dve osobné motorové vozidlá, VW Golf 4 Combi a Kia Sorento mimo vozovku. V tomto prípade sa zranilo počas dopravnej nehody 5 osôb (dve osoby z motorového vozidla VW Golf a tri osoby z motorového vozidla Kia Sorento). V súvislosti s predmetnou dopravnou nehodou bol na miesto privolaný aj znalec z odboru dopravy, ktorý pomáha policajtom pri objasnení príčiny dopravnej nehody. Škoda na motorových vozidlách sa odhaduje na 10.000,-€. Na mieste dopravnej nehody bol vodič motorového vozidla VW Golf podrobený dychovej skúške zameranej na alkohol, pričom tá dopadla s negatívnym výsledkom. U vodiča motorového vozidla Kia Sorento bol nariadený odber krvi, nakoľko sa v dôsledku zranení nebol schopný podrobiť na mieste dychovej skúške. Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia.

Krátko po hore uvedenej dopravnej nehode došlo na tom istom úseku ku škodovej udalosti. Účastníkom škodovej udalosti bol vodič osobného motorového vozidla továrenskej značky Chrystler Grand Voyager a vodič nákladného motorového vozidla továrenskej značky Scania. Pri škodovej udalosti k zraneniu osôb nedošlo. Vodiči sa na mieste podrobili dychovej skúške za účelom zistenia alkoholu. Dychové skušku dopadli s negatívnym výsledkom. Škoda na motorových vozidlách sa odhaduje na 3.500,-€.
Policajti na mieste dokumentujú dopravnú nehodu a odkláňajú dopravu na Pezinok a Senec. V tejto súvislosti preto vyzývame vodičov, ktorí sa v súčasnosti nachádzajú na predmetnom úseku diaľnice D1, aby zvýšili svoju pozornosť a rešpektovali pokyny polície, prípadne sa danému úseku vyhli.