Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. august 2020, pondelok
 

V mladosti nás to naučili, no teraz na to zabúdajú. Seniorom je potrebné opäť pripomenúť staré známe – „Dôveruj, ale preveruj!“

24. 09. 2018

Dôverčivosť ďalšej seniorky zneužil neznámy páchateľ na podvodné konanie. Pod nepravdivou legendou o dopravnej nehode od nej vylákal 700 eur. Prípad už vyšetrujú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II ako zločin podvodu.

Dňa 22.09.2018 v popoludňajších hodinách neznámy páchateľ vydávajúci sa za lekára telefonicky kontaktoval poškodenú 84-ročnú ženu. V telefóne jej oznámil, že jej syn mal dopravnú nehodu, pri ktorej sa zranila rodina aj s maloletým dieťaťom z Maďarska. Syn mal pri nehode okrem iných zranení utrpieť aj zranenie jazyka, ktoré mu neumožňovalo komunikovať. Z dôvodu úhrady všetkých vzniknutých škôd spojenou s dopravnou nehodou požiadal domnelý lekár poškodenú o zaslanie všetkej finančnej hotovosti ktorou mala doma disponovať. Tá následne šla do pobočky pošty na Vajnorskej ulici, odkiaľ zaslala finančnú hotovosť vo výške 700,- € do Maďarska prostredníctvom služby Western Union, ktorá  umožňuje urgentný prevod peňazí medzi fyzickými osobami do niekoľkých minút po celom svete. Spolu s poplatkom za uvedenú službu bola poškodenej Bratislavčanke spôsobená škoda vo výške 731,50.- €.

Seniori, zbystrite svoju pozornosť a nedôverujte emotívnym príbehom. Za žiadnych okolností nevydávajte finančnú hotovosť osobám, ktoré nepoznáte, ani peniaze neprevádzajte na účet prostredníctvom pošty, alebo banky. Opísanú udalosť si vždy overte buď priamo u osoby, ktorej sa opísaná udalosť mala stať, alebo u príbuzných. V prípade, že sa informácie nezakladajú na pravde,  ihneď kontaktujte políciu na čísle 158.