Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. október 2020, piatok
 

Viete, čo teraz robí vaše dieťa?


Vyhral chlapec s cukríkom

Rozbeh komunikačnej kampane Ministerstva vnútra Slovenskej republiky pod názvom Viete, čo teraz robí vaše dieťa? - s podtónom drogy, alkohol medzi mládežou a obchod s ľuďmi - sa v uplynulých týždňoch stretol so zanietením zainteresovaných pre dobrú vec. Všetci oslovení , v rátane veľkých nákupných centier Eurovea v Bratislave , Aupark v Košiciach a hotela v Ružomberku, vstúpili do projektu bez akýchkoľvek finančných nárokov, začo im patrí vďaka.

Pracovníci Informačného centra na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality Košice oslovili začiatkom roka riaditeľov troch stredných škôl úžitkového výtvarníctva . Tí myšlienku zorganizovania výstav plagátov v priestoroch, kde sa denne premelú stovky návštevníkov podporili a pomohli úspešne zrealizovať. V dňoch od 25. februára do 2.marca už mohla umelecké výpovede sedemnásť- osemnásťročných obdivovať široká verejnosť.

Žiaci Strednej školy úžitkového výtvarníctva Jozefa Vydru v Bratislave vystavili 28 plagátov s tematikou, ktorá sa neraz týka aj ich rovesníkov, priamo na jednom z výkladov v grand flore nákupného centra Eurovea v
Bratislave. V košickom Auparku sa so svojou sondou do svedomia rodičov predstavili zase mladí výtvarníci zo Strednej školy úžitkového výtvarníctva na Jakobyho ulici v Košiciach. Dvadsiatku plagátov v rámci kampane Viete, čo teraz robí vaše dieťa? nainštalovali aj v ružomberskom hoteli Kultúra. Zrodili sa pod vedením pedagógov na Strednej škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku.

Odborná porota vybrala na základe výsledkov verejného hlasovania a odborného posúdenia plagát, ktorý najlepšie vystihol zraniteľnosť dieťaťa pred nástrahami súčasnosti. Bratislavčan Patrik Garay, ktorý je autorom minimalistického grafického stvárnenia, prevzal z rúk ministra vnútra Daniela Lipšica novučičký notebook s grafickým programom. Patrik sa ministrovmu daru potešil. Po slávnosti nám prezradil, že už veľmi túžil po novom notebooku. Červený cukrík na špagátiku, po ktorom sa na jeho plagáte naťahuje drobné chlapča v krátkych nohaviciach, symbolizuje - podľa jeho slovnástrahy života. Dieťa alebo mladý človek po nich môže, ale tiež nemusí siahnuť. Posolstvo ukryté vo víťaznom plagáte bude už čoskoro nabádať dospelých z billboardov rozmiestnených na mnohých miestach Slovenska. Ministerstvo vnútra SR vydá tiež drobnú publikáciu s radami pre rodičov pod rovnomenným názvom – Viete, čo teraz robí vaše dieťa?

aktivita KR PZ BA 001
aktivita KR PZ BA 001
Aktivita KRPZ BA
Aktivita KRPZ BA
aktivita ORPZ VnT
aktivita ORPZ VnT
Billboard v Košiciach
Distribúcia brožúry Viete, čo teraz robí vaše dieťa?
HPT Trenčín
Návšteva z Holandska
Odovzdanie ceny ministrom vnútra víťazovi
Propagačný materiál: Brožúra Viete, čo teraz robí vaše dieťa
Stretnutie v Prešove
Vyhodnotenie výstav v rámci kampane
Výstava v Krajskej detskej nemocnici v Košiciach
Výstava v Snine