Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Miestna štátna správa

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. september 2023, piatok
 

OCHRANARIK ČÍSLA TIESŇOVÉHO VOLANIA 112 A CIVILNEJ OCHRANY 2017/2018

Informácie pre verejnosť

Sekcia krízového riadenia vyhlásila v školskom roku 2017/2018 V. ročník výtvarnej súťaže „Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“ na tému: „Akú záchranársku techniku som videl zasahovať a s čím by som pomohol ja“.

Cieľom súťaže je priblížiť  deťom  hravou formou, rôznorodými umeleckými technikami a formami (napr. výkres, priestorové dielo, textilná bábka, papierová skladačka, figúrka z dreva, modelovacej hmoty alebo iného materiálu, maľovanka, nálepka, samolepka, návrh poštovej známky, návrh kostýmu, plagát, leták, logo, výveska, maskot, pexeso, leporelo a iné) tematiku civilnej  ochrany a jej prepojenie s jednotným európskym číslom tiesňového volania 112 s možnosťou ich ďalšieho využitia v rámci osvety a propagácie zo strany usporiadateľa (napr. maskot, kalendár, pexeso, leporelo, osvetové tlačoviny alebo propagačné predmety).

Súťaž v rámci okresného kola bola vyhlásená  pre nasledujúce kategórie:

 I.  Deti materských škôl 

II.  Žiaci základných škôl I. stupňa

III. Žiaci základných škôl II. stupňa

IV. Žiaci špeciálnych škôl

Do súťaže školy prihlásili 70  výtvarných prác. Práce hodnotila porota zložená zo zamestnancov OÚ Gelnica.

Vyhodnotenie okresného kola sa konalo dňa 01.12.2017  pri príležitosti  Národného dňa čísla tiesňového volania 112  v aule OÚ Gelnica. Vyhodnotenie prebiehalo formou vernisáže všetkých zapojených prác.

Všetkým autorom ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník.