Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. marec 2021, utorok
 

Vyjadrite sa k analýze zverejnených datasetov ústredných orgánov štátnej správy

02. 07. 2018

Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti vypracoval druhú Analýzu zverejňovania datasetov verejnej správy.

Analýza vychádza z plnenia úlohy B. 10 Uznesenia vlády SR č. 104/2017, ktorá znie „vypracovať analýzu zverejňovania datasetov ústredných orgánov štátnej správy na portáli otvorených dát a predložiť ju na zasadnutie Rady vlády SR pre mimovládne neziskové organizácie.“ Nadväzuje na minuloročnú analýzu, ktorá je dostupná na tomto mieste.

Cieľom analýzy je:

  • zmapovať existujúce datasety organizácií na data.gov.sk;
  • porovnať počet zverejnených datasetov v gescii jednotlivých organizácií s minuloročným stavom;
  • zvýšiť povedomie medzi organizáciami o význame otvorených dát.

Analýza nemá ambíciu hodnotiť zverejnené datasety z hľadiska technickej kvality, sústreďuje sa na mapovanie súčasného status quo z hľadiska kvantifikácie. Vychádza z potreby pravidelne monitorovať stav v rámci zverejňovania otvorených dát s cieľom zabezpečiť úspešnú implementáciu akčného plánu. 

Analýza je dostupná na tomto mieste a je dostupná na pripomienkovanie v termíne od 2. júla 2018 do 22. júla 2018.

Akékoľvek nápady, postrehy, komentáre prosím formulujte do uvedeného Google dokumentu formou vkladania komentárov. V prípade, že sa Vám Analýza v Google dokumente nezobrazuje správne, môžete si ju stiahnuť a zaslať pripomienky emailom na milan.andrejkovic2(at)minv.sk.

Ďakujeme za Vaše pripomienky.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)