Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 6. marec 2021, sobota
 

Vyjadrite sa k analýze zverejňovania datasetov na portáli otvorených dát

28. 06. 2019

Logo OGP

Ďakujeme za všetky pripomienky k analýze zverejňovania datasetov verejnej správy. Finálna verzia je dostupná na tomto mieste. (PDF, 835 kB) V najbližšom čase bude ÚSV ROS komunikovať odporúčania zaitneresovaným aktérom.

Finálna verzia Analýzy zverejňovania datasetov ústredných orgánov štátnej správy na portáli otvorených dát (2019) (PDF, 835 kB)


 

Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti vypracoval tretiu Analýzu zverejňovania datasetov verejnej správy (DOCX, 464 kB). Analýza vychádza z plnenia úlohy B. 10 Uznesenia vlády SR č. 104/2017, ktorá znie „vypracovať analýzu zverejňovania datasetov ústredných orgánov štátnej správy na portáli otvorených dát a predložiť ju na zasadnutie Rady vlády SR pre mimovládne neziskové organizácie.“ Nadväzuje na analýzy z predchádzajúcich rokov (20172018).

Cieľom analýzy je:

  • zmapovať existujúce datasety organizácií na data.gov.sk;
  • porovnať počet zverejnených datasetov v gescii jednotlivých organizácií s minuloročným stavom;
  • zvýšiť povedomie medzi organizáciami o význame otvorených dát.

Analýza poskytuje sumár zverejnených datasetov aj z kvalitatívneho hľadiska so sústredením na uvedené licencie či formát datasetov zverejnených na portáli otvorených dát. Zároveň prináša porovnanie Slovenska v téme na základe medzinárodných rebríčkov.

Analýza vychádza z potreby pravidelne monitorovať stav v rámci zverejňovania otvorených dát s cieľom zabezpečiť úspešnú implementáciu akčného plánu.

Analýza je dostupná na tomto mieste (DOCX, 464 kB) a je dostupná na pripomienkovanie v termíne od 28. júna 2019 do 12. júla 2019.

Akékoľvek nápady, postrehy, komentáre prosím formulujte do analýzy, ktorú si môžete stiahnuť a následne zaslať emailom na lucia.lacika(at)minv.sk.

Ďakujeme za Vaše pripomienky.


 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)