Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 6. marec 2021, sobota
 

Vyjadrite sa k štúdii o používaní otvoreného softvéru v štátnej správe

14. 05. 2018

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu pripravil v rámci úlohy B.19 uznesenia vlády č. 104/2017 (Akčného plánu (PDF, 905 kB) Iniciatívy pre otvorené vládnutie na roky 2017-2019) štúdiu, ktorá sa zameriava na používanie otvoreného softvéru v štátnej správe.

Ambíciou štúdie je znovuotvoriť diskusiu o využívaní otvoreného softvéru v štátnej správe a systematicky ju podchytiť. V štúdii nájdete prehľad zahraničných skúseností s využívaním otvoreného softvéru, ktoré môžu slúžiť ako inšpirácia pre našu štátnu správu, ale aj priblíženie hlavných výhod a nevýhod jeho používania. Veľmi dôležitou súčasťou štúdie je otázka bezpečnosti otvoreného softvéru.

Veľmi oceníme Vaše pripomienky a podnety k štúdii, ktorá má reflektovať aktuálnu situáciu a stav. Táto štúdia bude priebežne (spolu)tvorená, rozvíjaná a môžete ju pripomienkovať na tomto mieste.

Ďakujeme za Vaše podnety.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)