Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. apríl 2021, piatok
 

MEDZINÁRODNÝ DEŇ PAMIATKY OBETÍ HOLOKAUSTU

27. 01. 2021

Pred 76 rokmi, presne 27. januára 1945 sovietska armáda vstúpila do koncentračného táboru v Osvienčime a oslobodila viac ako 6 000 väzňov, z ktorých väčšina boli chorí a na pokraji smrti. OSN vyhlásilo na počesť tohto dňa 27. január za Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu, aby sme si pripomínali na celom svete, že musíme čeliť nenávisti a podporovať ľudskú dôstojnosť. Dnes čelíme alarmujúcemu nárastu popierania holokaustu a antisemitizmu - dokonca aj v tých krajinách, kde k holokaustu došlo. Nesmieme dopustiť, aby sa na tieto zločiny zabudlo. Je nevyhnutné, aby si aj dnešní mladí ľudia boli vedomí nebezpečenstiev nekontrolovanej nenávisti. 

Rómovia si pripomínajú pamiatku Rómok a Rómov, ktorí trpeli a zomreli počas 2. svetovej vojny v rámci Pamätného dňa rómskeho holokaustu - 2. augusta. 

Aspoň symbolickou kyticou si aj splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity Andrea Bučková uctila všetky obete holokaustu pri Pamätníku na Rybnom námestí v Bratislave. Nech ich obeta nie je zbytočná. 

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Dňa 30.06.2016 ÚSVRK predložil spracované návrhy žiadostí o nenávratný finančný príspevok spolu s podpornou dokumentáciou Ministerstvu vnútra SR, ktoré je v programovom období 2014-2020 sprostredkovateľským orgánom pre Operačný program Ľudské zdroje. Jedná sa o dva národné projekty a to Národný projekt terénna sociálna práca a terénna práca v obciach s prítomnosťou marginalizovaných komunít I. a Národný projekt  Komunitné centrá v mestách a obciach s prítomnosťou MRK – 1. fáza.  

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)