Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. december 2022, sobota
 

Stanovisko splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity Andrey Bučkovej k rozsudku Krajského súdu v Košiciach vo veci košických policajtov obžalovaných zo šikanovania rómskych detí z Luníka IX

11. 12. 2020

Splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity Andrea Bučková netají svoje rozčarovanie a súčasne veľké sklamanie z rozsudku Krajského súdu v Košiciach v prípade košických policajtov obžalovaných zo šikanovania rómskych detí z Luníka IX, ktorý sa stal v marci roku 2009. Je to potvrdenie v slede prípadov, že práve tí najchudobnejší a najslabší sú najohrozenejší v dovolávaní sa svojich základných práv.

 „Áno, tí mladí chlapci, ktorí, boli trestne zodpovední a spáchali trestný čin, boli za svoj skutok odsúdení, a tak to má byť. Ale čo v prípade poškodených obetí, ktoré odsúdeniahodným spôsobom boli dehumanizované, šikanované, a po ktorých ľudskej dôstojnosti zo strany verejnej moci bolo pošliapané,“ uviedla k rozhodnutiu Krajského súdu v Košiciach Andrea Bučková, splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity.

 

Splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity Andrea Bučková predpokladá, že poškodení využijú všetky právne nástroje a budú sa dovolávať spravodlivosti aj na Európskom súde pre ľudské práva. 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Dňa 30.06.2016 ÚSVRK predložil spracované návrhy žiadostí o nenávratný finančný príspevok spolu s podpornou dokumentáciou Ministerstvu vnútra SR, ktoré je v programovom období 2014-2020 sprostredkovateľským orgánom pre Operačný program Ľudské zdroje. Jedná sa o dva národné projekty a to Národný projekt terénna sociálna práca a terénna práca v obciach s prítomnosťou marginalizovaných komunít I. a Národný projekt  Komunitné centrá v mestách a obciach s prítomnosťou MRK – 1. fáza.