Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. jún 2023, nedeľa
 

Hosťom podcastu Zvnútra o vnútre je viceprezident PZ Damián Imre

15. 12. 2022

podcast-logo-ilustr

Téma nelegálnej migrácie bola a naďalej je v spoločnosti citlivo vnímaná a mimoriadne aktuálna. Preto je hosťom ďalšieho dielu podcastu  MV SR hlavný koordinátor mnohých procesov súvisiacich s nelegálnou migráciou, ktorému sme kládli najčastejšie otázky verejnosti:

  • Prečo tu máme opäť migračnú vlnu?
  • Kam sa môže občan Slovenskej republiky obrátiť, keď nájde napríklad na svojom pozemku alebo pri svojom obydlí nelegálneho migranta?
  • Dokedy bude v Kútoch stanové mestečko pre nelegálnych  migrantov? Hradí tieto náklady naozaj štát?
  • Na čo všetko dohliada poriadková polícia v prihraničných obciach Slovenska? Do kedy potrvajú policajné kontroly vo vlakoch?

Na tieto i ďalšie otázky odpovedá v novej časti podcastu MV SR Zvnútra o vnútre viceprezident Policajného zboru SR Damián Imre, ktorý je zároveň hlavným koordinátorom mnohých procesov súvisiacich s nelegálnou migráciou. Rozhovor nájdete aj na Facebooku MV SR.

Cieľom podcastov rezortu vnútra je širokej verejnosti prinášať zaujímavé témy, praktické rady, užitočné informácie, predstaviť rezortných odborníkov a atraktívnou formou prinášať aj informácie k aktuálnemu dianiu v spoločnosti.
O fungovaní jednotlivých zložiek – silových zborov, záchranárov, hasičov, športovcov i úradníkov - ponúkame širokej verejnosti každý druhý týždeň krátke 15 minútové rozhovory. Tieto uverejňujeme  od 18. hodiny v audio podobe na Facebooku ministerstva vnútra, na LinkedIn, Anchor aj Spotify.

Pripravuje: Michaela Paulenová z Tlačového odboru kancelárie ministra vnútra SR.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz