Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. október 2022, utorok
 

Ministerstvo vnútra ukončilo verejné obstarávanie na nákup áut nižšej triedy

27. 10. 2011

Ministerstvo vnútra podpísalo rámcové zmluvy na nákup áut nižšej triedy. Ukončili sme tak verejné obstarávanie, ktoré sme vyhlásili v júni. Súťažné podklady si prevzalo 20 uchádzačov. Verejné obstarávanie bolo transparentné a neboli voči nemu vznesené žiadne námietky. Najnižšia cena vozidiel vzišla z elektronickej aukcie konanej 19. septembra. V oznámení o vyhlásení verejného obstarávania sme zverejnili, že rátame s nákupom 800 kusov áut nižšej triedy v období 4 rokov v hodnote 7-8 miliónov €. Nejde však len o vozidlá pre ministerstvo vnútra. K tejto zmluve sa pripojí ďalších 8 organizácií. Napríklad úrad vlády, zbor väzenskej a justičnej stráže alebo jadrová a vyraďovacia spoločnosť. V oznámení sme tiež uviedli, že predpokladáme 3 účastníkov rámcovej zmluvy. Teda, že rámcové zmluvy nepodpíšeme len s jedným ale s troma víťazmi. Podmienky zadania však splnili len 2 spoločnosti: spoločnosť Škoda Auto Slovensko na nákup vozidiel Škoda Fabia a spoločnosť Peugeot Slovakia, ktorá nám dodá automobil Peugeot 207. Na základe rámcovej zmluvy sa teraz budú podpisovať kúpno-predajné zmluvy. Vozidlá nižšej triedy sú určené napríklad aj pre dopravných policajtov. Tie ktoré policajti majú, sú využívané 24 hodín denne, sú opotrebované a musíme ich obmieňať. Minister vnútra Daniel Lipšic: „Dnešná politická situácia nemôže na policajnej práci nič zmeniť. Polícia musí aj naďalej pracovať účinne a efektívne“.

Rámcová zmluva so spoločnosťou Peugeot Slovakia bola podpísaná 21. októbra. Na Peugeot 207 1.4e v prevedení hatchback nám spoločnosť dala oproti cene pre bežného zákazníka zľavu 20,47%. Celková cena vozidla je tak 10 646 €. Rámcová zmluva nám upravuje aj nákup vozidiel Peugeot 207 1,4 HDI v hodnote 12 636 s DPH €. Na jedno vozidlo nám dal dodávateľ zľavu 15,82%. Na jednom aute Peugeot 207 1,4 HDI sme tak ušetrili viac ako 2 tisíc €. Spoločnosť Peugeot Slovakia nám dala zľavu aj doplnkové voliteľné príslušenstvo pri oboch automobiloch až do výšky 30%. Rámcová zmluva so spoločnosťou Škoda Auto Slovensko bola podpísaná 13. októbra. Predávajúci nám na vozidlo Škoda Fabia Ambiente 1,2 vo vyhotovení hatchback dal zľavu 25% oproti cene pre bežného zákazníka. Základná cena Škody Fabia 1,2 je tak podľa zmluvy 9 066 € s DPH. Na vozidlá Škoda Fabia Ambiente 1,6 vo vyhotovení hatchback nám dodávateľ poskytol zľavu 26,78% oproti bežnej cene. Základná cena auta je na základe rámcovej zmluvy 11 166 € s DPH. Dodávateľ nám poskytol aj zľavy na príslušenstvo až do výšky 26,13%. Okrem povinnej výbavy majú vozidlá aj posilňovač riadenia, ABS či airbag vodiča a spolujazdca.

V rámcových zmluvách nám predávajúci dali záruku najnižšej ceny a najlepších podmienok. To znamená, že žiadnemu inému kupujúcemu neponúkajú nižšiu cenu. Ide o opatrenie, ktoré sme prijali po nástupe ministra vnútra Daniela Lipšica a ktorého cieľom je šetriť peniaze daňových poplatníkov pri verejných obstarávaniach. V prípade, že dodávateľ túto záruku poruší, uplatníme si pokutu 10% z ceny. Stanovili sme si tiež záručnú dobu 5 rokov alebo 150 tisíc najazdených kilometrov.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz