Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 1. december 2023, piatok
 

Trnava je hlavným slovenským mestom Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2017

06. 09. 2017

trnava-dekd-ilustr

Dni európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD) sú významným celoeurópskym podujatím organizovaným Radou Európy a Európskou komisiou v päťdesiatich účastníckych štátoch. Slovenská republika sa pripojila k organizátorom DEKD v roku 1993 a odvtedy sa každoročne konajú otváracie podujatia v niektorom slovenskom historickom meste.

Základným cieľom tohto celoeurópskeho podujatia je zvýšiť povedomie obyvateľov o kultúrnom dedičstve, prehĺbiť záujem o jeho ochranu, ale aj rozvinúť pocit spolupatričnosti s európskym kultúrnym dedičstvom.

Dni európskeho kultúrneho dedičstva

 Trnava ponúka zo všetkých slovenských miest aj najbohatší program počas celého septembra, ktorý zanietení organizátori pripravili tak, aby oslovil čo najširšiu verejnosť. Do programu sa aktívne zapojil aj Štátny archív v Trnave, ktorý pripravil Deň otvorených dverí (8. septembra 2017) a spolu s Mestom Trnava prednáškový cyklus s názvom O Trnave vo veži, ktorý sa koná 11.-22. septembra 2017 /podrobnosti v prílohe na stiahnutie/. Cieľom obidvoch podujatí je prezentovať archívne dedičstvo uložené v štátnych archívoch, ktoré je vzácnou súčasťou kultúrneho dedičstva Slovenskej republiky.

Všetkých srdečne vítame!

Kontakt:

Štátny archív v Trnave, Štefánikova 7 (za Mestskou vežou)
E-mail: TA.13G4@KK.1GUQLS@

 

 
 
 
 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz