Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. júl 2024, nedeľa
 

Dočasné prerušenie premávky na hraničnom priechode Ubľa - Malyj Bereznyj

11. 05. 2012

znak PZ SR

Dňa 12. mája 2012 sa bude v priestore hraničného priechodu Ubľa – Malyj Bereznyj konať medzinárodné kultúrne podujatie „Deň priateľstva – Deň dobrosusedstva“.

Ide už o jeho 11. ročník a uskutočňuje sa striedavo na území Prešovského a Košického samosprávneho kraja a na území susediacej Zakarpatskej oblasti Ukrajiny.

Cieľom je vytvárať priaznivé prostredie na budovanie vzájomnej dôvery, priateľstva a porozumenia, vytváranie podmienok na nadväzovanie nových kontaktov a posilňovanie existujúcich priateľských a partnerských vzťahov slovenských a ukrajinských subjektov na rôznych úrovniach.

Z uvedeného dôvodu vláda Slovenskej republiky svojim uznesením č. 130 zo dňa 18. apríla 2012 rozhodla o dočasnom prerušení premávky cez spoločnú štátnu hranicu s Ukrajinou na hraničnom priechode Ubľa – Malyj Bereznyj dňa 12. mája 2012 od 01,00 hod. do 20,00 hod. stredoeurópskeho času.

V uvedenom čase nebudú na hraničnom priechode vybavovaní cestujúci a dopravné prostriedky v obidvoch smeroch. V prípade cesty na Ukrajinu motorovým vozidlom je možné využiť hraničný priechod Vyšné Nemecké – Užhorod. Peší cestujúci a bicyklisti môžu využiť hraničný priechod Veľké Slemence – Mali Selmenci.