Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Dvaja cudzinci nevedeli preukázať svoju totožnosť

03. 08. 2012

znak PZ SR

Dňa 02.08.2012 v čase o 12.30 hod. boli hliadkou OHK PZ Ubľa na autobusovej zastávke za obcou Ubľa, v služobnom obvode OHK PZ Ubľa. okr. Snina kontrolovaní

1 cudzí štátny príslušník Ukrajiny a 1 cudzí štátny príslušník Gruzínska.

Menovaní nevedeli hodnoverným spôsobom preukázať svoju totožnosť, preto boli predvedení na Oddelenie hraničnej kontroly PZ Ubľa (OHK PZ Ubľa). Zdravotný stav cudzincov bol dobrý a nevyžiadal si lekárske ošetrenie.

Dňa 2.8.2012 v čase od 16.00 hod do 17.00 hod sa na hraničnom priechode Ubľa – Malyj Bereznyj uskutočnilo stretnutie pomocníkov hraničných splnomocnencov SR a Ukrajiny, kde Ukrajinská strana nepotvrdila miesto narušenia ŠH. Následne ďalšia hraničná schôdzka sa uskutoční dnes t. j. 3.8.2012 v dopoludňajších hodinách. Pri zápisničnom vypočutí za prítomnosti tlmočníka štátny občan Gruzínska prejavil záujem o udelenie azylu na území SR preto bol v skorých ranných hodinách dňa 3.8.2012 prevezený hliadkou OHK PZ Ubľa na Oddelenie azylu v Humennom. Občan Ukrajiny do ďalšieho rozhodnutia je umiestnený v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Ubľa. Prípad realizuje OHK PZ Ubľa.