Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. september 2023, pondelok
 

Policajti európskych krajín spoločne zasahovali proti obchodníkom s ľuďmi

08. 10. 2020

jad-logo

Príslušníci Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia PZ sa v dňoch od 14. do 18. septembra 2020 zapojili do celoeurópskeho policajného podujatia pod záštitou EUROPOLU. Tzv. Joint Action Days - Spoločné akčné dni prebiehali v 22 členských štátoch EÚ a tiež na území Švajčiarska a Nórska.  Policajné zbory sa zamerali na boj proti obchodovaniu s ľuďmi na účely pracovného vykorisťovania.

Počas celoeurópskeho podujatia slovenská cudzinecká polícia a inšpektori práce  na Slovensku skontrolovali  41 podnikateľských subjektov, predovšetkým v oblasti stavebníctva, obchodu a priemyslu. Ide o miesta, kde je predpoklad, že by sa tam mohli nachádzať potenciálne obete pracovného vykorisťovania, ktoré je súčasťou trestného činu obchodovania s ľuďmi.

Policajné kontroly

Polícia skontrolovala 615 osôb, z toho 236 cudzincov, najmä z Ukrajiny. Počas kontrol bolo zistených 39 prípadov nelegálneho zamestnávania.

Policajné kontroly

Polícia upozorňuje, že ak disponujete informáciami o páchateľoch obchodu s ľuďmi alebo o ich obetiach, môžete kontaktovať bezplatnú národnú linku pomoci obetiam na čísle 0800 800 818.