Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. jún 2022, pondelok
 

Polícia má k dispozícii prehľadnú príručku o extrémistoch

05. 08. 2013

Príručka SYMBOLIKA EXTRÉMISTICKÝCH SKUPÍN  je výsledkom spolupráce odboru prevencie kriminality MV SR a odboru extrémizmu a diváckeho násilia úradu kriminálnej polície Prezídia PZ. Pri príležitosti jej vydania sa 30. júla 2013 konal odborný seminár s medzinárodnou účasťou na tému „Extrémistická symbolika - právne a právno-aplikačné aspekty skúmania a posudzovania symbolov spojených s extrémizmom“.

Príručka

 Viceprezident PZ Milan Lučanský, ktorý seminár otvoril, vznik publikácie ocenil a zdôraznil význam zvyšovania informovanosti policajtov o znakoch a prejavoch súvisiacich s extrémizmom: „Ide o vysoko aktuálnu tému a vedenie PZ venuje tejto problematike stále viac pozornosti“, uviedol.

Riaditeľ odboru prevencie Jozef Halcin a viceprezident PZ Milan Lučanský

 V prvom bloku seminára vystúpil riaditeľ odboru extrémizmu PZ Pavol Kocán, ktorý predstavil novú publikáciu a jej praktickú využiteľnosť pre potreby PZ SR. Daniel Milo z odboru prevencie kriminality MV SR sa vo svojom vystúpení zameral na právny rámec znaleckého skúmania, jeho limity, ako aj problémy, ktoré vznikajú v praxi.

 V ďalšej časti dostali priestor hostia z ČR - Doc. Miroslav Mareš a doc. Ivo Svoboda, ktorí zo svojho pohľadu priblížili aktuálne trendy v znaleckom dokazovaní. Riaditeľ odboru znaleckej, tlmočníckej a prekladateľskej činnosti MS SR Ladislav Križan účastníkov informoval o súčasnej situácii v oblasti znaleckej činnosti a diskutoval s prítomnými o možnostiach zmien vyplývajúcich z aplikačnej praxe.

 

 

 

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby