Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. júl 2024, štvrtok
 

Premiér Ľudovít Ódor poverený riadením MV SR udelil trom príslušníkom PZ vyznamenania za príkladnú službu

17. 10. 2023

logo Policajného zboru SR

Predseda vlády Ľudovít Ódor poverený riadením Ministerstva vnútra SR v utorok 17. októbra 2023 udelil trom príslušníkom Policajného zboru vyznamenania za príkladnú službu Slovenskej republike. 

Riaditeľovi Úradu hraničnej a cudzineckej polície plk. Robertovi Guckému udelil medailu za službu v Policajnom zbore I. stupňa, a to nielen za jeho svedomité pôsobenie v hraničnej a cudzineckej polícii, ale aj za  schopnosť prehlbovať dôveru občanov v Policajný zbor. To sa prejavilo pri najväčších výzvach, akým Slovensko čelilo v ére samostatnosti: pandémia COVID-19, vojna Ruska proti Ukrajine, či enormný tlak sekundárnej tranzitnej migrácie.  

“Plukovník Gucký preukázal svoje skúsenosti, keď dokázal s chladnou hlavou riešiť naozaj náročné situácie. Za ten krátky čas som sa mohol presvedčiť, že je to policajt, ktorý sa drží faktov a vyžaruje z neho česť, vážnosť a dôstojnosť,” povedal predseda vlády dočasne poverený riadením ministerstva vnútra SR Ľudovít Ódor.

Róbert Gucký od roku 2006 vykonával funkciu riaditeľa Riaditeľstva HCP v Bratislave. V roku  2010 sa stal  1. zástupcom riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície, riaditeľom bol od roku  2021. V polícii slúžil viac ako 36 rokov, jej rady opúšťa 31. októbra 2023.

Róbert Gucký a Ľudovít Ódor

Plk. Robertovi Guckému vyjadrujeme vďaku za jeho prínos pre policajnú službu a veríme, že jeho odkaz bude pokračovať pri ochrane hraníc a bezpečnosti našej krajiny. Jeho nasadenie a práca môžu byť inšpiráciou pre mladšie generácie. 

Predseda vlády Ľudovít Ódor medailu za obetavosť zároveň udelil dvom policajtom Okresného riaditeľstva PZ Bratislava IV. Stržm. Jakub Rajnoha a ppráp. Ondrej Švajda v kritickej situácii prejavili mimoriadnu statočnosť a odvahu: 28. septembra 2023 zastavili nebezpečného páchateľa, ktorý strieľal za okna bytu na obyvateľov priľahlých obytných domov. Rýchla a rozhodná reakcia policajtov významne prispela k záchrane ďalších životov a zabránila zraneniam.

Ocenení policajti Jakub Rajnoha a Ondrej Švajda s premiérom Ľudovítom Ódorom

 "Ich odvaha a nasadenie sú dôkazom toho, že existujú ľudia, ktorí sú pripravení riskovať vlastný život pre ochranu a bezpečnosť ostatných. Títo policajti nám poskytujú nádej v lepšiu budúcnosť a ukazujú, že hrdinstvo a odvaha ešte stále žijú vo svete,” dodal na záver Ľudovít Ódor.