Výsledky I. ročníka podujatia Policajná kvapka krvi
V stredu 1. decembra 2010 sa skončil 1. ročník podujatia Policajná kvapka krvi, ktorého cieľom je podporiť darovanie krvi medzi príslušníkmi Policajného zboru. Akciu organizovalo ministerstvo vnútra spolu s Národnou transfúznou službou SR na jednotlivých krajských riaditeľstvách Policajného zboru.Spolupráca s rezortom vnútra sa podľa slov riaditeľky Renáty Dundovej osvedčila: „V mene Národnej transfúznej služby SR sa chcem poďakovať všetkým príslušníkom PZ, ktorí sa akcie zúčastnili, ako aj všetkým pravidelným darcom krvi, ktorí vlastným príkladom ukázali svoju snahu a ochotu nezištne pomôcť ľuďom, ktorí krv potrebujú a zachrániť tak ich životy. Za to im právom patrí naša úcta a vďaka.“
Darovať krv sa rozhodlo spolu 448 príslušníkov Policajného zboru.
V Košiciach a Trenčíne sa kvôli vysokému záujmu darovanie krvi konalo až v dvoch termínoch - bližšie informácie nájdete v prílohe. Ďalšia Policajná kvapka krvi sa bude konať už na budúci rok v lete. Minister vnútra Daniel Lipšic tohtoročnú úspešnú akciu okomentoval slovami: „Zložky ministerstva vnútra sa denno-denne stretávajú s ľudským nešťastím a neraz sú svedkami potreby pomôcť aj inou formou, než len vykonaním svojej práce. Som rád, že aj takýmto ušľachtilým spôsobom sa naši policajti rozhodli pomôcť ľuďom v núdzi.“
Výsledky I. ročníka /rtf, 29,55 kb/



.jpg)





