Hasiči ukázali ministrovi kalamitu v Tatrách
Z paluby vrtuľníka Letky Ministerstva vnútra si 19. augusta 2010 pozrel minister vnútra Daniel Lipšic v sprievode prezidenta Hasičského a záchranného zboru plk. JUDr. Alexandra Nejedlého kalamitnú situáciu vo Vysokých Tatrách. Rekognoskačný let ponad Hrebienok, ústie Tichej a Kôprovej doliny poskytol prehľad o stupni zdevastovania lesného porastu poveternostnými vplyvmi i lykožrútom ako aj náchylnosť terénu k potenciálnym požiarom. Minister mal zároveň možnosť bližšie sa oboznámiť s prácou Modulu leteckého hasenia a pripravenosťu hasičov zasahovať v krízových situáciách i za súčinnosti leteckej techniky.Zdroj: HaZZ

