Majstrovstvá SR vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel v Banskej Bystrici
V utorok 7. septembra 2010 sa na Námestí Slobody v Banskej Bystrici uskutočnia majstrovstvá SR vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel s medzinárodnou účasťou a zároveň XIII. ročník Memoriálu Pavla Snopka a Jozefa Dobríka vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel. Súťažiť bude 9 najlepších súťažných tímov zostavených z jednotlivých krajských riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru a hasiči zo susedných krajín. Hasiči budú mať vymedzený 15 min. časový limit, počas ktorého budú musieť zachrániť zranenú osobu z osobného vozidla.
Hasiči na celom Slovensku si v rámci majstrovstiev pripomenú dvoch kolegov, ktorí vo veku 25 a 30 rokov tragicky zahynuli 16. októbra 1995 pri zdolávaní požiaru trojpodlažnej drevenej chaty v obci Ponická Huta.
informovala: npor. Ing. Silvia Jančovičová – hovorkyňa Prezídia HaZZ

