Tabuľka č.: 23 - Dopravné nehody zavinené chodcom (ISDN).
Za obdobie od 01.01. do 31.12.2025. Územie: Prešovský kraj

Počet nehôd - zavinené chodcom
Prešovský kraj
01020304050607080910111213
Počet nehôd celkom72216463115652102
Počet neh. s násl. na živote alebo zdr.63196432113642102
Počet neh. s usmrtením52000003000000
Počet neh. s ťaž. zranením80001103110001
Počet neh. s ľah. zranením5017642117532101
Počet neh. s hmot. škodou3812543108130001
Počet usmrtených alebo zr. účastníkov66216432114642102
Počet usmrtených účastníkov52000003000000
Počet ťažko zranených účastníkov80001103110001
Počet ľahko zranených účastníkov5319642118532101
Spôsobená hm. škoda v 10€47601635630400195100133030230000300
Prehľad nehôd chodcov (vinníkov) - DN zavinené chodcom. Podľa kategórie chodca
Prešovský kraj
01020304050607080910111213
chodec4213324018432002
chodkyňa308322307220100
chodec dieťa (do 15 rokov)00000000000000
skupina chodcov detí00000000000000
iná skupina chodcov00000000000000
Prehľad nehôd chodcov (vinníkov) - DN zavinené chodcom. Podľa stavu účastníka
Prešovský kraj
01020304050607080910111213
nezistené25101000010101002
dobrý, žiadne nepriaznivé okolnosti neboli zistené368435313441000
pod vplyvom liekov (znižujúcich schopnosť na vedenie, vnímavosť, pozornosť)00000000000000
náhla fyzická neschopnosť, nevoľnosť a pod.00000000000000
pokus o samovraždu, samovražda00000000000000
invalidita00000000000000
iný neuvedený stav93111002100000
únava, zaspatie00000000000000
nepozornosť, roztržitosť20000000010100
choroba, telesná vada, úraz00000000000000
náhle úmrtie počas jazdy00000000000000
Prehľad nehôd chodcov (vinníkov) - DN zavinené chodcom. Podľa pozitívneho vyhodnotenia testov
Prešovský kraj
01020304050607080910111213
test na alkohol145112003110000
test na návykovú látku00000000000000
Prehľad nehôd chodcov (vinníkov) - DN zavinené chodcom. Podľa veku
Prešovský kraj
01020304050607080910111213
- do 3 rokov vrátane21000000010000
- 4-552100000100100
- 6-9144201101211001
- 10-1472012001001000
- 15-1722000000000000
- 18-2020100000010000
- 21-2430101100000000
- 25-2931000002000000
- 30-3963001001010000
- 40-4961101101010000
- 50-5972000003100001
- 60-6462020001100000
- 65-6930010002000000
- 70 a viac61000013100000
nezadané11000000000000
Prehľad nehôd chodcov (bez zavinenia) - DN zavinené chodcom. Podľa veku
Prešovský kraj
01020304050607080910111213
- do 3 rokov vrátane11000000000000
- 4-500000000000000
- 6-900000000000000
- 10-1411000000000000
- 15-1700000000000000
- 18-2000000000000000
- 21-2400000000000000
- 25-2900000000000000
- 30-3911000000000000
- 40-4900000000000000
- 50-5900000000000000
- 60-6400000000000000
- 65-6910000001000000
- 70 a viac00000000000000
nezadané00000000000000
Prehľad nehôd chodcov (vinníkov) - DN zavinené chodcom. Podľa správania sa chodca
Prešovský kraj
01020304050607080910111213
žiadne z uvedených62000003100000
správne - primerané20000010000001
zlý odhad vzdialenosti a rýchlosti vozidla135001005110000
prehliadnutie možnosti kolízie so vzdialenejším vozidlom21001000000000
náhly vstup do vozovky z nástupného ostrovčeka (uprostred vozovky) bez rozhliadnutia10000100000000
náhly vstup do vozovky z chodníka (krajnice, okraja vozovky) bez rozhliadnutia3010220107222101
náhly vstup do vozovky z deliaceho ostrovčeka bez rozhliadnutia00000000000000
nasledovanie iného chodca00000000000000
nacúvanie chodca pred vozidlo00000000000000
pobiehanie chodca pred vozidlom20101000000000
náhla zmena smeru chôdze (otočenie, vybočenie pri pozdĺžnej chôdzi)72121100000000
náraz do vozidla zboku81201000220000
hra detí na vozovke (okrem kódu 13)10001000000000
športová činnosť na vozovke (napr. sánkovanie, lyžovanie a pod.)00000000000000
chodec sedel, ležal na vozovke00000000000000
Prehľad nehôd chodcov (vinníkov) - DN zavinené chodcom. Podľa situácie v mieste nehody
Prešovský kraj
01020304050607080910111213
iná siuácia287302109311001
chodec vstúpil na riadený priechod na signál 'voľno'00000000000000
vstúpil na riadený priechod na signál 'stoj'10000001000000
vstúpil do vozovky v blízkosti riadeného priechodu v čase signálu 'stoj'00000000000000
prechádzal po neriadenom vyznačenom priechode82001110110001
prechádzal tesne pred alebo za stojacim vozidlom na zastávke21001000000000
prechádzal tesne pred alebo za vozidlom parkujúcim73100000021000
chôdza po chodníku00000000000000
státie na chodníku00000000000000
chôdza po správnej strane cesty10010000000000
chôdza po nesprávnej strane cesty50112001000000
prechádzanie mimo priechodu pre chodcov (cca 20 m a viac)187120103210100
chôdza cez vozovku v miestach, kde je chodník alebo krajnica21000001000000

• Vysvetlivky - popisujú skratky, vysvetľujú časté problémy pri výklade štatistík
• Zoznam číselníkov - zoznam položiek číselníkov - ich kódov a popisov
 
• Dokument: stvrtrocna/rocenka/dsp23/dsp23-57.html
• Zdroj dát: systém ISDN (verzia: 1.37.5 (centrum: 1.37.5+230800))
• Platnosť dát: aktuálnych ku: 18.02.2026 01:13, minuloročných ku: 19.02.2025 01:13
• Generované: 18.02.2026 01:40