Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. december 2019, sobota
 

Jazdil v protismere, dychovú skúšku odmietol

04. 11. 2019

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade vzniesol obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky  28 ročnému Rumunovi.

Ten mal 01.11.2019 po 22-hej hodine večer ako vodič viesť motorové vozidlo zn. VW Caddy, po ceste III. triedy ( v smere od kruhového objazdu na obec Nová Lesná ). Jazdil ale  v protismernej časti vozovky a preto bol policajnou hliadkou zastavovaný.  Vodič  nerešpektoval pokyn policajta na zastavenie a s vozidlom pokračoval ďalej, neskôr  prudko odbočil na odstavnú plochu pri cintoríne, vypol motor a z auta utekal preč. Napriek opakovaným výzvam policajtov nezastavil, bol ale zadržaný. Rumun bol  vyzvaný aby sa  podrobiť  dychovej skúške na prítomnosť alkoholu v krvi, ktorú odmietol ! Odmietol aj lekárske  vyšetrenie spočívajúce v odbere krvi, či iného biologického materiálu,   ktorým sa tiež dá zistiť prítomnosť alkoholu u vodiča.  Bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Rumun si nežiadal, aby o jeho zadržaní bol informovaný zastupiteľský úrad jeho domovského štátu v Slovenskej republike.

Vskutku neobvyklý spôsob ako si uctiť pamiatku zosnulých.  Nezabudnime, že alkohol za volantom sa netoleruje ani v Rumunsku. 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali?

Dopravná polícia
20,50%

Kriminálna polícia a vyšetrovanie
19,25%

Poriadková polícia
9,73%

Pohotovostné útvary /kukláči/
12,62%

Kynológia a hipológia
7,85%

Ochrana ústavných činiteľov
12,71%

Hraničná a cudzinecká polícia
8,74%

Kriminalistické expertízy
8,60%
Hlasovalo: 46522