Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. júl 2018, Štvrtok
 

Na policajta zaútočil nožom

30. 05. 2017

Do rómskej osady v obci Huncovce, okr. Kežmarok bola včera (29.5.2017) večer vyslaná operačným dôstojníkom policajná hliadka. Políciu žiadali o pomoc rodičia 21 ročného muža, ktorý sa vrátil domov pod vplyvom alkoholu a začal byť agresívny a ničiť veci v dome.

Po príchode hliadky na miesto podozrivý práve vyhadzoval vchodové dvere z domu a vykopol zárubňu vchodových dverí. Keď zbadal policajtov, vbehol do domu a vyšiel s nožom v ruke a začal sa ním zaháňať a kričať na policajtov, aby odišli ináč ich zabije. Jeden z policajtov začal s mladíkom komunikovať a dohovárať mu, aby prestal, odložil nôž a upustil od protiprávneho konanie. On však na to nereagoval a bol čoraz viac agresívnejší, pričom neustále ohrozoval policajta nožom. Mladíka sa snažila upokojiť aj jeho matka, ani to však nepomohlo a zabitím sa začal vyhrážať aj jej a udrel ju dlaňou po tvári. Následne vyhrážky zabitím opäť adresoval prítomnej policajnej hliadke.

Nakoľko sa situácia vyhrocovala policajt sa naklonil do auta a vysielačkou žiadal o posily. V tom zozadu k nemu pribehol tento agresívny mladý muž a s nožom v ruke napriahnutou nad hlavou. Zaregistrovala to policajtka a na hroziaci útok kolegu krikom upozornila. Policajt zahodil vysielačku a za použitia hmatov a chvatov odrazil útok nožom a muža spacifikoval a priložil mu putá. Policajt pri útoku neutrpel žiadne zranenia.

Situácia sa následne na mieste upokojila a policajti útočníka predviedli na policajné oddelenie a umiestnený do cely policajného zaistenia. Prípad prevzal kežmarský vyšetrovateľ, ktorý 21 ročného muža z Huncoviec, okr. Kežmarok obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali?

Dopravná polícia
20,73%

Kriminálna polícia a vyšetrovanie
19,53%

Poriadková polícia
9,61%

Pohotovostné útvary /kukláči/
12,69%

Kynológia a hipológia
7,70%

Ochrana ústavných činiteľov
12,79%

Hraničná a cudzinecká polícia
8,47%

Kriminalistické expertízy
8,47%
Hlasovalo: 43907