Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Kuriózny prípad: sanitár mal prijímať úplatky za sprostredkovanie tiel nebohých

07. 07. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil jednu osobu z trestného činu podplácania a jednu osobu z trestného činu prijímania úplatku. Podľa policajných informácií sanitár z nemocnice prijímal úplatky od majiteľa pohrebného ústavu za sprostredkovanie tiel nebohých. Za jedno telo si vypýtal 15 eur. Sanitárovi hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov, majiteľovi pohrebného ústavu jeden až päť rokov. Stíhaní sú na slobode.

Obvinený 47-ročný Miroslav M. pracoval v čase spáchania skutku ako vedúci sanitár Nemocnice s poliklinikou v Nitrianskom kraji. Druhý obvinený 37-ročný Jozef M. je majiteľom pohrebnej služby sídliacej v tom istom kraji. Od začiatku tohto roka po vzájomnej dohode, mal Jozef M. poskytovať úplatky sanitárovi za to, že v prospech jeho pohrebnej služby sprostredkuje telá nebohých. Podľa policajných poznatkov sa dohodli na úplatku vo výške 15 eur za každé telo nebohého. Z doteraz zistených skutočností prijal sanitár od konca mája do začiatku júla úplatok minimálne štyri krát, čiže minimálne 60 eur.

Na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil dve osoby z Topoľčian. Miroslava M. z trestného činu prijímania úplatku, za čo mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Jozefa M. obvinil z trestného činu podplácania a hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Obidvaja sú stíhaní na slobode.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby