Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Polícia obvinila za prijímanie úplatku zamestnanca štátnej správy

17. 06. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii včera obvinil zamestnanca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky z trestného činu prijímania úplatku. Podľa policajných informácií si vypýtal a prijal úplatok 3.000 eur za urýchlenie vybavenia žiadosti o udelenie licencií v medzinárodnej autobusovej doprave. Ako verejnému činiteľovi hrozí obvinenému trest odňatia slobody na päť až 12 rokov. Stíhaný je na slobode.

Ján R. v čase spáchania skutku pôsobil ako funkcionár Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky. V posledných mesiacoch tohto roka si mal vyžiadať úplatok za vybavenie žiadosti súkromnej osoby. Táto osoba je majiteľom autobusovej dopravy a vykonáva medzinárodnú autobusovú dopravu, na to však potrebuje licenciu. Túto udeľuje Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky. Ján R. ako zodpovedná osoba ministerstva za udelenie takejto licencie, si mal od majiteľa dopravnej spoločnosti vypýtať úplatok. Za 3.000 eur mu sľúbil, že jeho žiadosť o udelenie licencií v medzinárodnej autobusovej doprave príjme a urýchlene vybaví k jeho spokojnosti. Finančnú hotovosť mal Ján R. následne prijať v dvoch splátkach.

Na základe vlastnej operatívno-pátracej činnosti a spolupráce majiteľa medzinárodnej autobusovej dopravy vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil Jána R. z trestného činu prijímania úplatku. Ako verejnému činiteľovi mu hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, stíhaný je na slobode.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby