Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Štyria cudzinci kontrolovaní na východnej hranici

02. 10. 2012

Dňa 30. septembra 2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície (RHP) Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici

4 cudzincov.

V čase o 09.07 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Vyšné Nemecké na štátnej ceste v obci Husák, okres Sobrance, 1 štátneho príslušníka Afganistanu bez dokladov totožnosti.

Cudzinec prekročil štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod a na území SR sa zdržiaval neoprávnene. Prejavil úmysel požiadať o azyl na území SR z politických dôvodov. Vo večerných hodinách bol prevezený do Záchytného tábora v Humennom za účelom absolvovania azylového konania.

V čase o 22.05 hod. kontrolovali policajti Mobilnej zásahovej jednotky (MZJ) RHP Sobrance na poli v katastrálnom území mesta Sobrance, časť Komárovce, 3 štátnych príslušníkov Moldavska s cestovnými dokladmi. Cudzinci boli predvedení na OHK PZ Vyšné Nemecké, kde sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnení v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby